کابل نوید

هر چقدر کابل طول بیش ‌تر داشته باشند ، مقاومت آن ‌ها نیز افزایش خواهد یافت. در ادامه مقاله به کابل نوید می پردازیم.

انواع کابل

کابل زمینی مخابراتی : یکی دیگر از انواع کابل زمینی برق کابل مخابراتی است که خود چندین نوع دارد که یکی از آن ها کابل زمینی مخابراتی می باشد.
کابل نوید مخابرات در محیط های داخلی ساختمان قرار می گیرند. کابل زمینی مخابرات که به نام کابل زمینی تلفن هم شناخته می شود به صورت تک زوج و دو زوج تهیه و تولید می شوند.
تک زوج برای ارتباط برقرار کردن بین پورت های ترمینال کروز استفاده می شوند و اصطلاحا به آن ها رانژه می گویند. دو زوج برای ارتباط برقرار کردن گوشی های تلفن با پریز مورد استفاده قرار می گیرند.
کابل نوید مخابراتی انعطاف پذیر است و رنگ روکش آن ها طوسی می باشد. کابل زمینی مخابراتی معمولا به کابل مخابراتی درون ساختمان یا کابل مخابراتی داخل ساختمان نیز شناخته می شوند.
کابل زمینی مفتول : یکی دیگر از انواع کابل زمینی برق کابل زمینی مفتول می باشد که گاها به نام کابل زمینی nyy هم شناخته می شود.
در لغت بر هر چیز تافتده یا تابیده شده ای مفتول می گویند اما در سیم و کابل به کابل هایی هادی آن ها بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ISIRI 3084 یا استاندارد جهانی IEC 60228 باشند کابل مفتول می گویند.
کابل نوید مفتول چون از سیم مفتول ساخته شده و آن سیم یک سیم تک رشته ای است به کابل مفتول تک سیمه و یا گاها به نام های کابل زمینی تک سیمه nyy و کابل زمینی تک رشته ای شناخته می شود. کابل زمینی nyy را به نام هایی از قبیل کابل نصب ثابت یا کابل خشک هم نیز می شناسند.

تفاوت کابل و سیم

گاهی کابل نوید و سیم با هم اشتباه گرفته می‌ شوند ولی در واقع دو وسیله متفاوت‌ هستند. کابل در واقع از چند رشته سیم تشکیل می ‌شود و سیم متشکل از یک یا چند رشته مواد الکتریکی هادی مانند مس یا آلومینیوم است که دامنه کاربردی وسیع‌ تری دارد. سیم‌ ها قابل مشاهده اما کابل‌ نوید عموما عایق‌ بندی می‌ شوند.
هادی‌ ها می ‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند. انتقال جریان الکتریکی از طریق هادی‌ ها صورت می ‌پذیرد و معمولا می ‌توانند در جنس‌ های مس و آلومینیوم باشند.
اگر می‌ خواهید سیم مورد نظر شما جریان بیش ‌تری عبور دهد ، از نوعی استفاده کنید که هادی آن‌ از جنس مس باشد. هادی‌ ها از نظر شکل می‌ توانند دایره ‌ای و مثلثی باشند.
علاوه بر وجود هادی برای یک نواخت کردن میدان الکتریکی از نیمه‌ هادی نیز استفاده می ‌کنند. نیمه‌ هادی ‌ها در تمامی این نوع از محصولات موجود نیست و فقط در نوع‌ هایی با فشار ضعیف موجود باشند.
عایقی که روی هادی‌ها وجود دارد معمولا از جنس پلاستیک است. عایق‌ ها نیز می‌ توانند جنس مختلفی داشته باشند و با توجه به کاربرد آن از عایقی با جنس مناسب استفاده می‌ کنند.
کابل نوید بر اساس نوع کاربردی که دارند بسیار متنوع هستند و به شکل های گوناگون در بازار یافت می‌ شود. ساختمان و اجزای تشکیل دهنده کابل های مخابراتی کاملا با کابل های مورد استفاده در صنعت برق فشار قوی و فشار ضعیف تفاوت دارند.

خرید کابل

مواد هادی از اصلی ‌ترین اجزای تشکیل ‌دهنده آن است و معمولا جنس آن از مس می باشد. شما برای خرید کابل نوید می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید کابل نوید پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.