کابل کرمان

مواد هادی از اصلی ‌ترین اجزای تشکیل ‌دهنده آن است و معمولا جنس آن از مس می باشد. در ادامه این مقاله به کابل کرمان می پردازیم.

اجزای کابل

کابل کرمان بر اساس نوع کاربردی که دارند بسیار متنوع هستند و به شکل های گوناگون در بازار یافت می‌ شود. ساختمان و اجزای تشکیل دهنده کابل های مخابراتی کاملا با کابل های مورد استفاده در صنعت برق فشار قوی و فشار ضعیف تفاوت دارند.
اما به طور کلی کابل کرمان همواره از دو قسمت اصلی هادی و عایق تشکیل شده‌ اند. تفاوت کابل ها ناشی از نوع کاربرد آن هاست. یعنی نوع کاربردشان موجب می ‌شود که جنس ، شکل ، تعداد ، سطح مقطع هادی ها و عایق ها با یک دیگر تفاوت داشته باشند. این تفاوت ها موجب تقسیم بندی کابل کرمان می ‌گردد.

انواع کابل

کابل کواکسیال : یکی از مهم ‌ترین کابل‌ هایی که در پروژه‌ های شبکه برای انتقال داده و سیگنال مورد استفاده قرار می ‌گیرد کابل کواکسیال می باشد.
به این کابل‌ ها، کابل هم محور نیز گفته می‌ شود. در این کابل‌ ها رسانه داخلی (هادی) به کمک عایق منعطفی که معمولاً از جنس پلیمر است پوشیده شده است.
از جمله مهم‌ ترین ویژگی که کابل کرمان دارند می ‌توان به عدم وجود نویز در طول خط انتقال در شرایط گیرندگی اشاره کرد ، اما در صورتی که این کابل ‌ها نقش فرستندگی داشته باشند ، هیچ گونه تابش و تشعشی در طول کابل مشاهده نخواهید کرد.
کابل زمینی : یکی از کابل ‌هایی که در برق‌ کشی‌ها به فراوانی استفاده می ‌شود ، کابل زمینی می باشد. بهتر است از این کابل‌ ها در موقعیت‌ هایی استفاده شود که کابل در مکان ‌های ثابت مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
این نوع از کابل‌ ها نسبت به دیگر کابل‌ های موجود در بازار جنس خشک ‌تری دارد ، به همین دلیل بیش ترین استفاده آن در کابل‌ کشی‌های زمینی می باشد.

کابل کرمان

هادی‌ ها می ‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند. انتقال جریان الکتریکی از طریق هادی‌ ها صورت می ‌پذیرد و معمولا می ‌توانند در جنس‌ های مس و آلومینیوم باشند.
اگر می‌ خواهید سیم مورد نظر شما جریان بیش ‌تری عبور دهد ، از نوعی استفاده کنید که هادی آن‌ از جنس مس باشد. هادی‌ ها از نظر شکل می‌ توانند دایره ‌ای و مثلثی باشند.
علاوه بر وجود هادی برای یک نواخت کردن میدان الکتریکی از نیمه‌ هادی نیز استفاده می ‌کنند. نیمه‌ هادی ‌ها در تمامی این نوع از محصولات موجود نیست و فقط در نوع‌ هایی با فشار ضعیف موجود باشند.
عایقی که روی هادی‌ها وجود دارد معمولا از جنس پلاستیک است. عایق‌ ها نیز می‌ توانند جنس مختلفی داشته باشند و با توجه به کاربرد آن از عایقی با جنس مناسب استفاده می‌ کنند.
غلاف نیز وظیفه حفظ لایه‌های داخلی از آسیب‌ های مکانیکی را برعهده دارد. البته علاوه بر سیم هادی و غلاف از محافظ الکتریکی و مکانیکی هم گاهی برای کابل به عنوان اجزای دیگرش استفاده می ‌شود..
در صنعت برق از اصلی ترین وسایل برای هدایت انرژی الکتریکی سیم و کابل ها هستند کابل کرمان وسیله ای است که از دو یا چند سیم هادی الکتریکی تشکیل شده و معمولاً در غلاف محافظی قرار دارد و برای انتقال برق به کار می رود.
کابل ها نقش بسیار پر اهمیتی دارند بنابراین باید اصول اولیه در انتخاب و نصب و کاربرد و شرایط نگهداری از کابل را به درستی اجرا کنیم تا آسیبی در سیستم ایجاد نکند.
یکی از مهم ترین دلایلی که امروزه هر صنعتی را به سمت فضای اینترنتی سوق می دهد ، کاهش هزینه های ثابت و افزایش تعداد مشتریان و تنوع کالایی آن در فضای مجازی می باشد.
شما برای خرید کابل کرمان می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.
این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید کابل کرمان پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.