کابل زمینی

این نوع کابل ها برای مصارف صنعتی و کابل کشی داخل ساختمان مناسب می باشد در ادامه این مقاله به کابل زمینی می پردازیم.

کاربرد کابل زمینی

کابل زمینی برق برای کابل کشی محیط های داخلی ساختمان و یا زیرزمین و به صورت دفن در زمین مورد استفاده قرار می گیرد.
یکی از انواع کابل زمینی برق کابل زمینی مخابراتی می باشد. کابل زمینی مخابرات به دوصورت مسی و نوری در تعداد زوج های مختلف طراحی و تولید می شوند که تک زوج آن ها برای ارتباط بین پورت های ترمینیال کروز استفاده و از دو زوج برای اتصال گوشی های تلفن با پریز تلفن مورد استفاده قرار می گیرد.

کابل زمینی مخابراتی تاحدودی قابلیت انعطاف پذیری و قدرت خمش دارد. رنگ روکش کابل زمینی مخابرات طوسی است.
از کابل زمینی مخابرات برای انتقال سیگنال آنالوگ و دیجیتال برای دستگاه های تلفن، فکس و هشدار آتش سوزی استفاده می کنند.

انواع کابل

کابل زمینی مخابراتی : یکی دیگر از انواع کابل زمینی برق کابل مخابراتی است که خود چندین نوع دارد که یکی از آن ها کابل زمینی مخابراتی می باشد.
کابل زمینی مخابرات در محیط های داخلی ساختمان قرار می گیرند. کابل زمینی مخابرات که به نام کابل زمینی تلفن هم شناخته می شود به صورت تک زوج و دو زوج تهیه و تولید می شوند.
تک زوج برای ارتباط برقرار کردن بین پورت های ترمینال کروز استفاده می شوند و اصطلاحا به آن ها رانژه می گویند. دو زوج برای ارتباط برقرار کردن گوشی های تلفن با پریز مورد استفاده قرار می گیرند.
کابل زمینی مخابراتی انعطاف پذیر است و رنگ روکش آن ها طوسی می باشد. کابل زمینی مخابراتی معمولا به کابل مخابراتی درون ساختمان یا کابل مخابراتی داخل ساختمان نیز شناخته می شوند.
کابل زمینی مفتول : یکی دیگر از انواع کابل زمینی برق کابل زمینی مفتول می باشد که گاها به نام کابل زمینی nyy هم شناخته می شود.
در لغت بر هر چیز تافتده یا تابیده شده ای مفتول می گویند اما در سیم و کابل به کابل هایی هادی آن ها بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ISIRI 3084 یا استاندارد جهانی IEC 60228 باشند کابل مفتول می گویند.
کابل زمینی مفتول چون از سیم مفتول ساخته شده و آن سیم یک سیم تک رشته ای است به کابل مفتول تک سیمه و یا گاها به نام های کابل زمینی تک سیمه nyy و کابل زمینی تک رشته ای شناخته می شود. کابل زمینی nyy را به نام هایی از قبیل کابل نصب ثابت یا کابل خشک هم نیز می شناسند.

کابل زمینی

کابل برق انواع مختلفی دارد یکی از انواع کابل برق کابل زمینی می باشد. این کابل ها معمولا برای فضا های داخلی ساختمان ، زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرد.
این کابل ها برای مکان هایی طراحی شده است که نیاز آن چنانی به تحرک نداشته و ثابت باشند. هادی این کابل ها هادی نرم شده مفتولی یا استرند شده است.

یکی از انواع این کابل زمینی مفتول است. این محصول چون برای کابل کشی زمینی استفاده می شود مخصوصا برای کابل کشی زمینی برق بعضا به آن زیرزمینی کابل هم می گویند.

لازم به ذکر است که این تنها از جنس سیم نیست و کابل زمینی فیبر نوری هم طراحی و تولید می شود.
شما برای خرید هر نوع از کابل  شبکه می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.

این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید کابل های زمینی پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.