کابل ترکیبی

کابل‌های ترکیبی معمولا از یک زوج برق و یک کابل کواکسیال RG۵۹ تشکیل شده اند. در ادامه این مقاله به کابل ترکیبی می پردازیم.

ویژگی کابل ترکیبی

شما برای خرید این نوع از کابل باید با ویژگی های آن آشنا شوید. از جمله محاسن کابل های ترکیبی سهولت کابل کشی در آن هاست.
شما با استفاده از این نوع کابل ها دیگر نیازی به کابل کشی جداگانه برای تغذیه دوربین ها نیاز ندارید که این امر در کاهش هزینه های شما نیز موثر است.
تنها اشکال موجود در استفاده از این کابل ها برد کم آن هاست و همان طور که اشاره شد معمولا تا برد 60 الی 70 متر عملکرد خوبی دارند.
یکی از محسنات این کابل این است که هیچ نویزی وارد آن نمی شود. یعنی موج انتقالی کاملا محافظت شده است. انواع مختلفی کابل کواکسیال وجود دارد که RG معروف ترین آن هاست. در بین RG ها هم «RG59» معروف تر است و خصوصا در سیستم های مداربسته آنالوگ بیش ترین کاربرد را دارد.

استفاده از کابل

در هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید که اگر می ‌خواهید بیش ترین بازدهی را از کابل کشی خود داشته باشید از کابل‌ های ترکیبی تمام مس استفاده نمایید. البته کابل‌ های آلومینیومی نیز تا مسافت ۲۰ متر جواب گو هستند.
کابل کواکسیال ترکیبی جهت انتقال داده ها از یک سیستم به یک سیستم دیگر استفاده می شود . روش های متفاوتی برای انتقال داده وجود دارد .از پرکاربردترین آن ها می توان به کابل فیبرنوری ، کابل شبکه ، کابل کواکسیال ، انواع رادیو و … اشاره نمود.
معمولا بهتر است از کابل‌ های ترکیبی در ساختمان‌ ها و ادارات بزرگ استفاده نکنید. این کابل‌ ها اغلب برای مکان‌ هایی با متراژ کم مناسب هستند.
زیرا حداکثر طول کابل کشی با استفاده از نوع مرغوب و تمام مس این کابل‌ ها ۶۰ الی ۷۰ متر است و با توجه به تجربه عملی ، عملکرد و کارایی شان در متراژ‌های بیش تر کاهش می ‌یابد.

کابل کواکسیال ترکیبی

نوع جنس مغزی و شیلد کابل ترکیبی کواکسیال برای انتقال درست اطلاعات و کم کردن نویز تصویر بسیار مهم است یکی از مهم ترین نکات برند معتبر کابل می باشد.
کیفیت بالای شیلد و مغذی آن در این حد می باشد که اگر زمانی که کابل در توپی کامل است می توان ابتدا و انتهای توپی را به دوربین و دستگاه متصل کرد و بدون هیچ نویز و یا کاهش کیفیتی تصویر را مشاهده نمود.
جنس مغزی کابل یا از مس است و یا از آلومنیوم ، مس به دلیل رسانایی بیش تر نسبت به آلومنیوم گزینه ای مناسب تر است . ساده ترین روش فهمیدن جنس مغزی کابل از رنگ آن می باشد که رنگ مغزی آلومنیومی ، نقره ای می باشد .
سیستم‌های مداربسته برای انتقال تصاویر به انواع مختلفی از کابل‌ های مخصوص نیاز دارند. هم چنین برای تامین انرژی الکتریکی آن‌ها نیز باید از کابل برق استفاده کرد.
کابل‌ های ترکیبی نوعی از کابل‌های مورد استفاده در بسترسازی دوربین‌های مداربسته هستند که بسیار مورد استفاه قرار می گیرد.
کابل هایی که در مسافت های بیش تری به کار برده می شوند. دارای قیمت بیش تری هستند و باید توجه نمایید که جهت به کار بردن این کابل ها ابتدا باید مسافت مورد نظر را بطور دقیق به دست آوریم و پس از آن اقدام به خرید کابل مورد نظر کنیم.

خرید کابل

شما برای خرید کابل ترکیبی و انواع آن می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.
این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید کابل ترکیبی پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.