لامپ هالوژن چیست ؟

یکی از معیار های مهم و اصلی در زیبایی و جذاب نشاندن وسایل در منزل استفاده از لامپ هالوژن (halogen) می باشد.

لامپ های هالوژن تکامل یافته و پیشرفته لامپ های رشته ای است. این لامپ ها نسبت به لامپ های رشته ای یک سری ویژگی دارند که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • روشنایی لامپ های هالوژن چشم ها را اذیت نمی کند.
 • کیفیت و طول عمر بیشتری به نسبت لامپ های رشته ای دارند.
 • نور لامپ های هالوژنی زیبایی خاصی به منزل شما هدیه می کند

امروزه شرکت های سازنده ی اینگونه لامپ ها به فکر کیفیت در کنار قیمتی مناسب لامپ هالوژنی هستند به دلیل اینکه تعرفه انرژی برق بسیار بالاست پس برای رضایت شما لامپ هایی با کیفیت و مصرف برقی پایین طراحی و تولید می کنند.

اگر به دنبال روشنایی و آرامشی دل انگیز هستید , اگر میخواهید دکوراسیون منزلتان نمایی هر چه تمام تر را به خود بگیرد, اگر دوست دارید مصرف برقی پایین داشته باشیدما به شما پیشنهاد می کنیم که با توجه به نیاز و سلایق شخصی خود از لامپ های هالوژنی در منزل خود استفاده کنید و محیطی رمانتیک و عاشقانه همراه با آرامشی باورنکردنی به عزیزان خود هدیه کنید.

برای آنکه به زیباتر نشاندن اتاق , آشپزخانه , سالن پذیرایی و مهمان و… خود را کمک کنید پیشنهاد ما این است که این لامپ ها را در سقف کاذب و برجستگی و در قسمت آرک آشپزخانه قرار دهید زیرا نوری منعکس می کند که جذابیت هر چه تمام تری به محل مورد نظر می بخشد.

آیا تاکنون به رنگ لامپ های هالوژن دقت کرده اید؟

آیا می دانید این نور سفید چگونه در لامپ هالوژن ایجاد می شود؟

در پاسخ به این سوالات می توان گفت در داخل اینگونه لامپ ها رشته تنگستن تعبیه شده است که درون یک محفظه ای پرشده با گاز بی اثر و کمی هالوژن از قبیل برم یا ید قرار داردزمانی که نیروی برق وارد لامپ هالوژن می شود گازهای هالوژن منجر به داغ شدن سیم تنگستن و در نتیجه تولید نیروی سفید می شود.

به همین دلیل در مواقعی که لامپ های هالوژن شکسته می شود نباید به آن دست بزنید زیرا همانگونه که گفته شد در این لامپ رشته و گاز سمی هالوژن  وجود دارد و موجب به خطرافتادن سلامتی شما خواهد شد.

مزایای لامپ هالوژن

 • نور دهی فوق العاده و منعکس کننده دارد.
 • لامپ های هالوژن کوچک و سبک وزن هستند.
 • در لامپ های هالوژن از جیوه استفاده نمی شود.
 • نسبت به لامپ های رشته ای و تنگستن نیز طول عمر بیشتر و کیفیت بهتری دارند.
 • دمای رنگ آن ها بیشتر از لامپ های تنگستن استاندارد است به طوریکه نور آن ها بیشتر شبیه نور خورشید است ولی نور لامپ های تنگستن نارنجی رنگ است.

معایب لامپ هالوژن

 • این لامپ ها اگر به مدت زیادی روشن بمانند و استفاده شوند به شدت داغ کرده به صورتیکه اگر به آن دست بزنید ممکن است باعث سوختگی دستتان شوید.
 • جالب است لامپ هالوژن به چربی بدن انسان حساس است به صورتی که اگر به آن ها با دست برهنه به حباب لامپ هالوژ« دست بزنید در زمانی که لامپ روشن است و حباب گرم شود و این چربی باعث ایجاد اختلال و در نهایت ترکیدن و پخش شدن شیشه های حباب لامپ هالوژن بر روی فرش خواهد شد.
 • با ترکیدن لامپ خرده شیشه داغ به اطراف می پاشد. می توان با استفاده از یک محافظ یا یک لایه ی شیشه ای در قسمت اینگونه لامپ ها قرار دهید تا در زماندن ترکیدن از عزیزان خود محافظت کنید.

انواع لامپ هالوژن

شرکت های سازنده لامپ های هالوژن برای محل و موارد استفاده نیز لامپ های هالوژن مختلفی طراحی و تولید می کنند. از انواع لامپ های هالوژن میتوان به موارد ذیل اشاره کرد 

 1. لامپ های هالوژن سقفی LED
 2. لامپ های هالوژن SMD
 3. لامپ های هالوژن COB

لامپ هالوژن سقفی LED  : نورپردازی و روشنایی در دکوراسیون منزل یکی از مهم ترین مواردی است که در طراحی داخلی باید مورد توجه قرار بگیرد که علاوه بر زیبایی به خانواده و خود آرامشی توصیف ناپذیر هدیه کنید.

اگر در گوشه ای یا قسمتی از سقف منزل خود احساس تاریکی می کنید می توانید از این لامپ ها کمک بگیرید. یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین لامپ ها در میان لامپ های هالوژن  نیز لامپ های سقفی LEDهستند.

لامپ های هالوژن SMD : این لامپ دارای چند چیپ LED هستند که به وسیله یک  سیم نازک به یکدیگر وصل شده اند. اینگونه لامپ ها گرمای کمتر و نوربیشتری را در محیط ایجاد می کنند .

روشنایی آن ها به طور یک نواخت و کامل نیز محیط منزل شما را احاطه و پخش می کند. ما به شما پیشنهاد می کنیم این لامپ را استفاده کنید به دلیل اینکه علاوه بر زیبایی با صرفه جویی در مصرف برق مناسبی همراه می باشد.

لامپ های هالوژن COB : این مدل لامپ هالوژن نیز نوردهی اش مانند لامپ های هالوژن LED است و هم برای تامین نورپردازی و روشنایی مورد نیاز و هم تزیین فضای منزل مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه لامپ ها را هم مانند لامپ های هالوژن ال ای دی به شکل توکار در سقف ساختمان استفاده می شوند.

قیمت شگفت انگیز لامپ های هالوژن

شرکت های طراح و سازنده اینگونه لامپ ها برای جلب رضایت و خوشنودی هرچه بیشتر شما همراهان همیشگی در تلاش است تا بهترین لامپ های هالوژن را در اختیار شما قرار دهد. این شرکت ها برای رضایتمندی شما دوستان در تلاش است لامپ هالوژنی با کیفیت مطلوب و به صرفه ترین قیمت در بازار لامپ های هالوژن نیز تولید و عرضه کند.

اگر دوست دارید زیبایی منزل شما بیشتر به چشم بیاید ما به شما توصیه می کنیم که در قسمت های مهم در منزل خود مانند : راهرو منزل,سقف بالای تلویزیون, کابینت های آشپزخانه و …از لامپ های هالوژنی استفاده کنید.

قیمت لامپ هالوژنی بسیار مناسب است , میتوانید از لامپ های هالوژنی سایت ما دیدن فرمایید در صورت نیاز لامپ هالوژنی مورد نظر خود را سفارش دهید و در اسرع وقت به دستتان خواهد رسید.

انواع لامپ هالوژنی موجود در تهران لاله زار :