قاب مهتابی

امروزه یکی از پر کاربرد ترین لامپ های مورد استفاده در منازل و ساختمان ها لامپ های مهتابی می باشد که یکی از لامپ های فلورسنت است، که پنج دهه از ورود آن به ایران می گذرد و جایگاه مناسبی در محیط های متفاوت کسب کرده است.

امروزه قاب های مهتابی با تنوعی بالا برای زیبا تر شدن و جذاب تر شدن دکوراسیون منزل شما می باشد. برخی افراد برای متفاوت شدن شکل های ساده و کشیده مهتابی به فکر تزیین آن افتادند.

این کالا برای محافظت و نور رسانی بهتر در ساختمان های مختلف به کار گرفته می شود. امروزه این کالا در تنوع بالا تری و با جنس های متفاوتی ارائه می گردد.

قاب های دکوراتیو در طرح های مختلفی وجود دارند و برای انتخاب آن به مساحت،  فضا و سبک دکوراسیون منزل باید توجه کرد. قاب های دکوراتیو به صورت مدرن و کلاسیک طراحی می شود و با استفاده از آن احتمال آسیب دیدن مهتابی کم تر و تمیز کردن آن راحت تر می شود.

لامپ فلورسنت یا مهتابی بر اساس تحریک بخار جیوه نور مورد نیاز را فراهم می کند. سطح داخلی جدار لامپ  با روی، سیلیکات ، نمک های فلزی و … تشکیل شده استو آن ها را می توان در وات های گوناگون از بازار تهیه کرد.

مزایای لامپ های مهتابی

لامپ های مهتابی به میزان قابل توجه ای در صرفه جویی و کاهش انرژی کمک می کند.

نسبت به ابعاد لامپ تابش نوری بسیار مناسبی دارد.

این نوع لامپ ها از دوام و طول عمر بیش تری بر خوردار است.

روشن شدن آن، آنی و بدون صدا است.

دمای آن نسبت به لامپ های رشته ای کم  تر است.

طیف گسترده ای از رنگ ها در آن استفاده می شود.

در برابر افت ولتاژ مقاوم است.

طبقه بندی لامپ های مهتابی

لامپ های فلورسنت آکواریومی که به اصالت دنیای زیر آب تاکید دارد با چگالی انرژی بالا در طیف آبی شرایط مناسب را برای فتوسنتز فراهم می کند که باعث تحریک تشکیل اکسیژن می شود و برای گیاهان آکواریومی مناسب است.

لامپ های برنزه کننده زیبایی که در تاسیسات برنزه کردن مصنوعی پوست انسان در سالن های زیبایی به کار می رود. این لامپ ها با ساتع کردن نور ماوراء بنفش باعث ایجاد تغییر رنگدانه در پوست انسان می شود.

لامپ های رنگی یا پرچمی که در اعیاد و مراسم های مختلف به کار گرفته می شود.

قیمت قاب مهتابی

قیمت خرید قاب های مهتابی بستگی به ابعاد و جنس تشکیل دهنده قاب آن دارد. به عنوان مثال بعضی از انواع قاب های مهتابی از جنس چوب ساخته می شود که ظاهری زیبا به آن بخشیده و طبیعتا از قیمت بیش تری بر خوردار است.

انواع قاب مهتابی

شرکت های تولید کننده قاب مهتابی محصولات خود را  در تنوع رنگ و مدل و عموما از آلیاژ، آلومینیوم و همین طور پلاستیک استفاده می کنند. این شرکت ها به سایز قاب مهتابی اهمیت می دهند و سعی می کنند آن را استاندارد تولید کنند. امروزه با توجه به مدرن شدن زندگی و اهمیت دکوراتیو بودن منازل و مکان های مختلف ، در بازار داخلی شرکت های بزرگی در عرصه ساخت و طراحی قاب های دکوراتیو مهتابی فعالیت می کنند.

در این مدل های مهتابی می توان قاب تهیه کرد:

  • قاب مهتابی قدیمی که بیش تر به حالت مستطیلی شکل مورد استفاده قرار می گیرد.
  • قاب مهتابی دکوراتیو که در رنگ ها و طرح های گوناگون موجود است.
  • قاب مهتابی سقفی که برای یک تا چند مهتابی می توان از آن استفاده کرد.

قاب مهتابی دیواری که تعداد مشخصی از مهتابی ها را در خود جای می دهد :

  • قاب مخصوص یک مهتابی
  • قاب مخصوص دو مهتابی
  • قاب مخصوص سه مهتابی
  • قاب مخصوص چهار مهتابی و غیره…

تهران لاله زار

یکی از راه های خرید محصولات برقی و مشتقات آن خرید حضوری است. این نوع خرید که به شکل متداولی در میان مردم رواج دارد با مشکلاتی نیز همراه است از جمله مسافت و از دست دادن زمان مناسب برای خریدار است.

امروزه سایت های زیادی در عرصه برق فعالیت می کنند که انواع قاب مهتابی و لامپ کم مصرف و غیره را ارائه می دهند و باعث می شوند شما با ذخیره کردن زمان خود و دیدن محصولات متنوع در کم ترین زمان به خرید محصولات خود بپردازید.

 در دنیای دیجیتال امروز می توان از طریق حضوری و غیر حضوری خرید عمده نیز انجام داد. یکی از این سایت های معتبر فروش اینترنتی، فروشگاه تهران لاله زار است که در حوزه برق فعالیت دارد و در تلاش است با بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت محصولات خود را به خریداران عرضه نماید. در این فروشگاه که به صورت اینترنتی هم فعالیت دارد ده هزار کالای برقی با برند های معتبر معروف و غیر معروف به فروش می رسد تا نیاز های خریداران را بر طرف کند.

ما مختصری از کالای این فروشگاه اینترنتی عبارت است از :

سیم ، کابل ، کابل تلفنی و مخابراتی ، کابل شبکه و کواکسیال ،کابل قدرت ، کابل کنترل ، پنل سقفی ، لامپ ، پراژکتور ، نور مخفی در حوضه نور روشنایی ، کلید مینیاتوری ، کلید محافظ ، کلید اتوماتیک ، استابلایزر در حوضه برق صنعتی می توان نام برد.