خرید هواکش

برای خرید هواکش ابتدا توضیحی در خصوص کارکرد دستگاه لازم است گفته شود. هواکش دستگاهی است که قابلیت جابجایی هوا یا هوای آلوده به گاز ، دود ، مواد مختلف ویا موارد غیره را دارا می باشد. در ادامه این مقاله به خرید هواکش می پردازیم.

انواع هواکش

برای خرید هواکش باید به کاربرد و انواع آن دقت کنید. محوری : هواکش های صنعتی محوری را می توان به 4 دسته هواکش سقفی ، هواکش دیواری ، هواکش کانالی و هواکش پوششی طبقه بندی نمود.

هم چنین هواکش های محوری را می توان به دو دسته هواکش های صنعتی و خانگی نیز تقسیم نمود.

گریز از مرکز: هواکش صنعتی گریز از مرکز را می توان به گروه های هواکش صنعتی خم به عقب و خم به جلو، یک طرفه و دوطرفه نیز تقسیم بندی نمود.

استفاده از هواکش خانگی در مکان های اداری ، مسکونی و تجاری لازم است زیرا در هر محیط جابه جایی و جریان داشتن هوا یک اصل مهم است که باید به آن اهمیت داد.

هدف اصلی از استفاده هواکش خانگی ، به وجود آوردن کیفیت لازم برای هوای داخل ساختمان است. یعنی تهویه خانگی مثل یک پاک کننده عمل می کند و با استفاده از سیستم های مکشی یا دمندگی هوای آلوده و مرده را از محیط خارج و یا دور می کند.

تفاوت هواکش و دمنده

در خرید هواکش باید به این نکات توجه نمائید. هر دو دستگاه هواکش و دمنده ، دستگاه های مکانیکی هستند که برای گردش هوا استفاده می شوند.

بر این اساس ، هوا در اطراف یک اتاق یا فضای اطراف، گردش می کند و یک هواکش تنها بر روی منطقه خاص یا معین شده تمرکز می کند. اغلب اصطلاحات  مکنده و دمنده استفاده می شوند.

این دو واژه اغلب ، به عنوان مترادف یک دیگر استفاده می شوند. اگر چه هر دو از نظر گردش و تهویه هوا مشابه هستند ، اما از لحاظ فنی کاملا متفاوت از یک دیگرند. تفاوت اصلی بین  هواکش و دمنده بر اساس نحوه ی به گردش درآوردن هوا است.

خرید هواکش

در خرید هواکش باید به نکاتی که گفتیم توجه نمائید. یک هواکش نوعی دستگاه الکتریکی می باشد که هوا را به حرکت وا می دارد ، در حالی که دمنده دستگاه مکانیکی می باشد که از یک  هواکش تشکیل شده است  و هوا را از طرف هواکش به یک مکان یا نقطه خاص هدایت می کند.

هم چنین ، باید بدانید در خرید هواکش در اطراف یک اتاق کامل یا منطقه ای بزرگ ، هوا را به گردش در می آورد، در حالی که یک دمنده فقط دریک جهت و یا نقطه خاصی قرار می گیرد.

هواکش ها و دمنده ها به طور گسترده ای در فرآیند صنعتی استفاده می شوند تا هوا را برای تهویه فراهم آورند؛ آن ها در نقش یک خنک کننده در صنعت استفاده می شوند.

هم چنین هر دو به طور گسترده ای در سایر لوازم الکتریکی مانند تهویه مطبوع ، ماکروویو، کوره و غیره اسفاده می شوند. هرچند که هردو بر اساس مقدار فشار مورد نیاز برای تولید هوا مورد استفاده قرار می گیرند ، اما  دمنده ها می توانند حجم گاز را در یک فشار متوسط حرکت دهند در حالی که  هواکش ها مقدار زیادی گاز را در فشار کم حرکت می دهند.

برای حرکت هوا در یک سیستم تهویه و نیز غلبه بر افتهای موجود در سیستم ، نیاز به انرژی است. این انرژی ممکن است به صورت جا به جایی یا شناوری باشد. به هر حال اغلب سیستم ها احتیاج به نوعی وسیله به حرکت درآورنده و نیرو دهنده هوا نظیر هواکش یا بادبزن دارند.

اگر به دنبال هواکش با بالاترین کیفیت ممکن هستید اگر میخواهید هواکش با قیمتی منصفانه خریداری کنید در این بخش به شما توصیه می کنیم برای سفارش هواکش از سایت تهران لاله زار دیدن فرمایید.

در صورت رضایت مندی می توانید هواکش هایی با کیفیت روز دنیا با قیمتی بسیار مناسب خریداری کنید در نهایت در اسرع وقت به همراه تیم اجرایی به محل مورد نظر شما ارسال خواهند شد تا هواکش ها به صورت استاندارد و اصولی نصب گردند .

برای تهیه و خرید هواکش می توانید به سایت فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. سایت فروشگاه لوازم الکتریکی با هدف فروش اینترنتی در حوزه برق در تلاش است تا در راستای تنظیم قیمت بازار با اعلام قیمت ها مناسب همیشه بکوشد تا خریدارن در صنعت برق بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت را پیدا کنند.