تفاوت داکت و ترانکینگ کابل

ترانکینگ ها و داکت ها محفظه هایی هستند که جهت توزیع سیستم های برق نرمال استفاده می گردند. در ادامه مقاله به تفاوت داکت و ترانکینگ کابل می پردازیم.

تفاوت داکت و ترانکینگ کابل

تفاوت داکت و ترانکینگ کابل یا ترانک ، ترانک نوعی مخزن است که کابل کشی یا سیم کشی های برق در آن قرار گرفته است و از آن ها نگه داری می کند.

به منظور دیگر برای محافظت از تمامی کابل ها در برابر آسیب های محیطی و فیزیکی  از ترانکینگ استفاده می کنند علاوه بر این با کمک ترانکینگ می توانید سیم کشی ها را افزایش دهید.

در روش های سنتی اجرای سیم کشی در مکان مورد نظر کار سختی بوده است زیرا انعطاف پذیری کافی ای نداشتند و تغییر یا افزودن به آن به راحتی امکان پذیر نبوده است ، اما امروزه با کمک ترانکینگ این مشکل برطرف شده است.

تفاوت داکت و ترانکینگ کابل این است که داکت نوعی کانال از جنس پلاستیک است و برای  ورود کابل ها یا سیم ها کاربرد فراروانی دارد ، اندازه داکت بستگی به محیط مورد نظر ان دارد و تنوع اندازه در آن بسیار است.

جنس داکت و ترانکینگ بستگی به شرکت تولید کننده این قطعات دارد ولی به طور کلی ترانک نسبت به داکت دارای ماندگاری و ایستادگی بیش تری می باشد.

تنوع در تولید ترانک بسیار فراوان است به گونه‌ ای که برخی از آن ها در برابر آتش سوزی یا آب مقاومت بسیار بالایی دارند و هیچ گونه آسیبی به آن ها نمی رسد ولی در داکت این  ویژگی ها وجود ندارد علاوه بر این  در ساخت ترانک ها از موادی استفاده می شود که پایداری آن ها را بسیار افزایش می ‌دهد.

در تفاوت داکت و ترانکینگ کابل می توان از ترانک ها برای استفاده از مساحت های بزرگ و سیم کشی های سنگین در شبکه استفاده کرد اما داکت ها به دلیل سایز کوچک تر این قابلیت را دارا نیستند .

تمامی تفاوت داکت و ترانکینگ کابل منجر شده است تا بیش تر مهندسان برای محافظت از سیم ها و کابل های ساختمانی ، بیش تر از ترانکینگ کابل استفاده کنند.

مزیت ترانک به داکت

یکی از مزیت‌ های ترانکینگ این است که جنس پی وی سی دارد به همین دلیل در برابر عوامل محیطی و فیزیکی مقاومت زیادی دارد.

ترانکینگ انعطاف پذیری بیش تری دارد و به راحتی می توانید مکان آن را جا به جا کنید و تعداد پریزها یا کلید ها را افزایش بدهید.

به آسانی می توانید آن را مرتب و کنترل کنید.

کابل ‌ها و سیم‌ ها مدت زیادی در آن دوام می آورند و آسیبی به آن ها نمی رسد.

در برابر ضربات و دیگر عواملی که باعث پوسیدگی می شوند مقاوم زیادی دارد.

دارای رنگ بندی متناسب با محل نصب آن دارد.

به صورت همزمان می توانید سیم کشی های بسیار زیادی با آن انجام دهید.

همه کاربران به راحتی می‌ توانند به پریز های برق ، شبکه و تلفن دسترسی داشته باشند.

قابلیت مقیاس پذیری بسیار بالایی دارد.

تهیه داکت و ترانکینگ

برای خرید این قعات باید حتما به تفاوت داکت و ترانکینگ کابل که اشاره کردیم توجه کنید. پیش از خرید ترانکینگ کابل باید توجه داشته باشید که برای چه مکانی می خواهید از آن استفاده کنید زیرا برای منازل بیش تر از داکت استفاده می شود ولی برای اداره ها و مکان هایی که رفت و آمد در آن زیاد است ترانک مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورتی که قصد خرید ترانکینگ دارید باید نوع آن را انتخاب کنید ، ترانکینگ های دیواری پر فروش هستند و اکثر شرکت ها ، کارخانه ها و … از آن استفاده می کنند ، این ترانکینگ ها قابلیت نصب روی دیوار را دارند. علاوه بر این ترانکینگ ستونی برای مکان های آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

ترانکینگ اندازه بزرگ تری نسبت به داکت دارد و اگر نیاز به تعبیه کابل ها یا سیم های بیش تری داشته باشید باید ترانک را تهیه کنید. ترانکینگ ها به دو صورت درب نرم و سخت طراحی و ساخته شده اند که استفاده از درب نرم راحت تر می باشد.

شما می توانید برای خرید و تفاوت داکت و ترانکینگ کابل به سایت فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. این سایت فروشگاهی معتبر با وجود هزار کالای متنوع می تواند نیاز شما را برطرف کند و می توانید با قیمت خرید کلید مینیاتوری سه پل در این سایت آشنا شوید.

سایت فروشگاهی تهران لاله زار با هدف فروش اینترنتی در حوزه برق در تلاش است تا در راستای تنظیم قیمت بازار با اعلام قیمت ها مناسب همیشه بکوشد تا خریدارن در صنعت برق بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت را پیدا کنند.