ترانکینگ

ترانکینگ مجموعه‌ ای از محفظه‌ های دربسته،  کانال‌ ها و اجزایی است که به منظور سیم‌ کشی (کابل‌ کشی) برق ، شبکه ‌های کامپیوتری ، تلفن سانترال و … به کار می ‌رود.

انواع ترانکینگ

از پرکاربردترین نوع ترانک‌ ها می ‌توان به ترانکینگ دیواری اشاره کرد. این نوع ترانک از متعلقات زیادی برخوردار است مانند : زاویه داخلی ، زاویه خارجی ، قطعه اتصال بدنه ، قطعه اتصال درب ، بست انتهای ترانک ، سه‌ راهی و… . وجود این متعلقات در ترانکینگ باعث انعطاف ‌پذیری در نصب شده و به زیبایی محیط کمک می ‌کند.

از ترانکینگ دیواری می‌ت وان در ساختمان‌ های مسکونی ، اداری و تجاری استفاده کرد. از  ترانک دفنی می ‌توان برای نصب کلیه سیستم‌های برق فشار قوی و فشارضعیف ، شبکه و تلفن استفاده کرد.

ترانکینگ دفنی به صورت توکار و یا زیر کفی کاذب قرار می ‌گیرد ، به صورتی که هیچ‌ گونه دیدی نسبت به سیم‌ ها و کابل ‌ها وجود نخواهد داشت.

این نوع ترانکینگ به صورتی در کف جای ‌گذاری می‌ شود که فقط درب جعبه قابل مشاهده باشد. نوع دیگر این ترانک ، ترانکینگ قابل رویت می ‌باشد. این نوع ترانک دفنی دارای جعبه‌ هایی با قابلیت جابجایی می باشد.

اجزای ترانکینگ

هرشاخه ترانک دو متر می ‌باشد ، ترانک‌ ها به همراه درب هستند و درون هر یک از آن ها شـیارهایی جهـت ایجاد پارتیشن وجود دارد. فضای هر ترانک را می‌ توان به وسیله پارتیشن ، به یک تا چهار قسمت تقسیم کرد.

پارتیشن یکی از اجزای ترانکینگ است که مسیر عبور سیم برق ، کابل شبکه و سایر سیستم‌ ها را از هم جدا می ‌کند. استفاده از پارتیشن باعث می ‌شود که سیم ‌ها و کابل ‌ها (به خصوص سیم‌ های برق) تداخل الکترومغناطیسی و نویز ایجاد نکنند و بر روی هم تأثیر منفی نداشته باشند.

بر روی هر شاخه داکت و ترانکینگ یه درب قرار می‌ گیرد که می‌تواند از نوع نرم یا سخت باشد. جدا کردن و نصب درب نرم نسبت به درب‌ های سخت بسیار ساده‌ تر است و حتی در صورت جدا شدن‌ های مکرر نیز فرم خود را حفظ می ‌کند.

شرکت ‌های مختلفی در حوزه تولید داکت ، ترانیکنگ و متعلقات ترانکینگ فعالیت می ‌کنند که هر کدام از این شرکت‌ ها با توجه به سیاست ‌ها و خطوط تولید خود محصولاتی با جنس ، طرح و اندازه های مختلف تولید می‌ کنند.

مسیر و فضای به ‌وجود آمده توسط ترانکینگ باعث مرتب بودن کابل‌ ها می ‌شود و کابل‌ ها را در برابر صدمات فیزیکی محافظت می‌ کند.

ترانکینگ جایگزین روش‌ های سنتتی سیم کشی شده‌ است ، روش‌ هایی که غیرقابل انعطاف بودند ، اجرای سیم‌ کشی در آن‌ ها دشوار بود و به سختی می ‌توانستیم آن‌ ها را گسترش یا تغییر دهیم. ترانکینگ یکی از بهترین گزینه‌ ها جهت پیاده‌ سازی شبکه‌ های ساختار یافته می ‌باشد.

اگر به دنبال خرید ترانک با بالاترین کیفیت ممکن هستید اگر می خواهید ترانک با قیمتی منصفانه خریداری کنید در این بخش به شما توصیه می کنیم برای خرید آن از سایت تهران لاله زار دیدن فرمایید.

در صورت رضایت مندی می توانید ترانکینگ هایی با کیفیت روز دنیا با قیمتی بسیار مناسب خریداری کنید در نهایت در اسرع وقت به همراه تیم اجرایی به محل مورد نظر شما ارسال خواهند شد تا ترانکینگ به صورت استاندارد و اصولی نصب گردند .

خرید ترانکینگ

برای تهیه و خرید ترانک می توانید به سایت فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. سایت فروشگاهی تهران لاله زار با هدف فروش اینترنتی در حوزه برق در تلاش است تا در راستای تنظیم قیمت بازار با اعلام قیمت ها مناسب همیشه بکوشد تا خریدارن در صنعت برق بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت را پیدا کنند.