کابل کواکسیکال

کابل کواکسیال نوعی کابل مسی است که به دلیل محافط فلزی و اجزایی که در ساختار آن وجود دارد ، از تداخل سیگنال ها جلوگیری می‌ کند.

ساختار کابل

کابل کواکسیال دارای لایه مرکزی است که هادی الکتریکی بوده و عایق بندی دارد. این ساختار باعث می‌ شود سیگنال ها در داخل کابل ، محصور بمانند و بدین ترتیب از تداخل و نویز الکتریکی در سیگنال جلوگیری می‌ شود.
لایه هادی مرکزی ، سیم نازکی می باشد که هم می ‌تواند به صورت ساده و هم به صورت تابیده شده باشد. عایقی دور این سیم مسی را پوشانده است.
روی این عایق ، لایه مشبک و بافته شده از جنس مس یا فلز وجود دارد. در نهایت تمام این ساختار درون عایق بیرونی قرار می ‌گیرند.
کابل های کواکسیال ضخامت و وزن زیادی دارند و به خاطر استفاده از سیم های مسی ، از سرعت کمی برای انتقال داده پشتیبانی می کنند.
هم چنین با خرابی یکی از کابل های کواکسیال ، فرایند کل شبکه با مختل روبرو می شود. در سال های اخیر با پیدایش فناوری فیبر نوری ، کابل کشی برای توسعه زیرساخت های شبکه سازی به طور کامل تغییر مسیر داده است.
با این حال باید با توجه به توپولوژی شبکه ، میان پهنای باند و هزینه پرداختی توازن ایجاد کنید تا بهترین انتخاب را برای کابل شبکه داشته باشید.

کاربرد کابل کواکسیکال

از کابل کواکسیکال در فاصله های زیاد و وطولانی به منظور ارتباط میان شبکه های رادیویی ، شبکه های تلوزیونی و شبکه های تلفنی استفاده می شود.
از این کابل کوتاه به منظور ارتباط میان وسایل تصویری خانگی و اندازه گیری الکترونیکی استفاده می شود. همچنین از این کابل میکرو در تجهیزات نظامی نیز استفاده می شود.
نام کابل کواکسیال از این گرفته شده که شامل کانال فیزیکی است که سیگنال الکتریکی را منتقل می ‌کند. این کانال ، مشتمل بر هادی فلزی است که لایه عایق و محافظ رسانا آن را پوشانده‌ اند.
کلید موفقیت کابل کواکسیال طراحی محافظ دارش است : هسته مسی آن دیتا را به سرعت منتقل می‌ کند بدون آنکه تداخلات روی آن تاثیر بگذارد یا بر اثر عوامل محیطی خراب شود.

خرید کابل کواکسیکال

انواع مختلفی کابل کواکسیال داریم که تفاوت آن ها در امپدانس و اندازه است. ا ندازه به کلفتی کابل گفته می‌ شود و با عدد RG یا Radio Guide سنجیده می ‌شود.
هر چه این عدد بزرگ تر باشد یعنی هسته هادی مرکزی باریکتر است و برای انتقال دیتا در فواصل بیش تر حتی تا ۵۰۰ متر کاربرد دارد پس در ستون مهره شبکه ها و کابل ماهواره و کابل تلویزیون و دوربین مدار بسته قابل استفاده است.
مثلا کابل کواکسیال با RG پایین ، در دوربین مدار بسته و مصارف کنترل از راه دور زیاد مناسب نیست اما در شبکه های کامپیوتری و سیستم های رادیویی مانند بی سیم های نظامی مناسب است.
سایز و اندازه کابل کواکسیال آن را نسبت به دیگر انواع کابل نظیر کابل زوج سیم به هم تابیده و اترنت متمایز می ‌کند. رایج ترین اندازه کابل کواکسیال RG 6 و RG 11 و RG 59 است.
شما برای خرید این نوع از کابل می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.
این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید کابل های کواکسیکال پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.