لامپ ادیسونی چیست ؟

لامپ ادیسونی چیست ؟

امروزه با افزایش تمرکز و توجه به بحث نور پردازی فضا، افراد اغلب به دنبال تفاوت و تمایز و کیفیت در کارهای خود هستند ، از این رو  به محصولاتی با ویژگی های ظاهری جذاب و گیرا توام با کیفیت بهینه روی می آورند .

مدت زیادی نیست که از رواج استفاده لامپ های ادیسونی می گذرد، این نوع لامپ در بازار با عنوان هایی مانند لامپ ادیسونی، لامپ فلامینتی LED وجود دارد  و بسیار مورد توجه طراحان داخلی برای دکوراتیو در فضاهایی همانند رستوران ، کافه ها و فضاهای فانتزی می باشد .

لامپ ادیسونی با شار نوری 200 لومنی و نور آفتابی رنگ و گرمی که دارد می تواند به برآوردن نیاز متقاضی کمک فراوانی کند . لامپ های ادیسونی فیلامنتی بهترین انتخاب برای استفاده در گلخانه ها و تامین نور و گرمای مثبت برای گیاهان میباشد . همچنین می توان از آنها برای مصارف معمول در جهت متحول کردن محیط خانه و محل کار بهره برد .

طراحی حباب لامپ های ادیسونی بسیار متفاوت گوناگون هستند و این امکان را به ما می دهند که باتوجه به سلیقه و نیازمان از آنها استفاده کنیم .

از دیگر مزایای این محصول صرفه جویی در مصرف برق و طول عمر بین 2 تا 4 هزار ساعت آن می باشد و هزینه تقریبی بین 50 تا 150 هزار تومان برحسب اندازه و میزان وات لامپ متفاوت است .

لامپ های فیلامنتی حدود 85درصد کاهش مصرف برق به نسبت لامپ‌های رشته ای دارند و طول عمر این لامپ‌ها بطور میانگین پانزده تا شانزده برابر عمر لامپ‌های رشته‌ای است . شماری از تولید کنندگان طول عمر لامپ‌های خود را حتی حدود چهل برابر افزایش داده‌اند.

لامپ ادیسونی از سری لامپ های رشته ای دکوراتیو است که برای تزئینات داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این لامپ ها به دلیل نوع طراحی و نور آفتابی که دارند بیشتر در زیباسازی کافی شاپ ها ، آتلیه ها ، رستوران ها ، مراکز خرید و . . . استفاده می شوند.

همچنین لامپ های فلامنتی ادیسونی بهترین منبع برای تامین نور و گرمای گیاهان خانگی و گلخانه ای است و اتمسفری گرم و مثبت را برای گیاهان ایجاد خواهند کرد.

اگر می خواهید تحولی بزرگ در دکوراسیون منزل یا محل کار خود داشته باشید می توانید از لامپ های دکوری ادیسونی استفاده نمایید.

لامپ های ادیسونی نور بسیار ملایمی دارند به همین خاطر چشم را آزار نداده و به راحتی میتوانید رشته های لامپ را در داخل حباب مشاهده کنید. در حال حاضر سه نوع لامپ ادیسونی در فروشگاه اینترنتی پارس تینا ارائه شده که نسبت به سلیقه و نیاز خود می توانید آنها را خریداری نمایید.

یکی از ایده‌های جدید مطرح در حوزه نورپردازی، بازگشت لامپ‌های تنگستن رشته‌ای و ابداع لامپ‌های LED فیلامنتی است که با نام “ادیسونی” مشهور شده‌اند و امروزه بیشتر برای کاربردهای دکوراتیو استفاده می‌شوند. این لامپ‌ها نمایی بسیار زیبا و دلنشین داشته و با توجه به نوع طراحی آن‌ها می‌توانند احساس نوستالژیک و سنتی را در فضا بوجود بیاورند.

یقینا تاکنون در تصاویر نورپردازی یا طراحی دکوراسیون موجود در اینترنت یا در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها نمونه‌ای از لامپ‌های ادیسونی دکوراتیو را دیده‌اید و متوجه تاثیر بسیار زیاد این محصول و نوردهی ویژه آن با توجه به شار نوری 200 لومنی شده‌اید که باعث می‌شود نور آن چشم را آزار ندهد.

نور لامپ های ادیسونی شباهت بسیار زیادی به نور لامپ‌های رشته‌ای دارد  و به دلیل برتری هایی که نسبت به لامپ‌های رشته ای دارند میتوان گفت امروزه دیگر بعنوان بهترین جایگزین برای آن ها معرفی میشوند.
لامپ‌های فیلامنتی با انواع سرپیچ برای استفاده در مکان های مختلف به بازار عرضه میشوند .

انواع لامپ های ادیسونی از نظر شکل ظاهری:

  • لامپ شمعی

  • لامپ اشکی

  • لامپ حبابی

  • لامپ حبابی گلابی شکل

شما می توانید برای خرید لامپ ادیسونی با ورود به سایت تهران لاله زار و بخش لامپ ادیسونی ( فلامنتی ) لامپ ادیسونی مورد نظر را پیدا کنید