دسته بندی محصولات

آشنایی با خانه هوشمند (Smart home)

آشنایی با خانه هوشمند (Smart home)

آشنایی با خانه هوشمند  (Smart home)

همواره تلاش بشر در طول دوره های زمانی متفاوت، آسان کردن کارها و کم کردن بار و سنگینی وظایف بر دوش انسان ها بوده است به بیان دیگر مهم ترین وظیفه تکنولوژی و فناوری ها، فراهم کردن شرایط مطلوب وقابل کنترل و برنامه ریزی برای بهبود شرایط زندگی انسان است، برای رسیدن به این مطلوب، راه های گوناگونی پیشنهاد و مطرح شده است؛ یکی از بهترین روش ها، استفاده از فناوری خانه هوشمند است .

خانه هوشمند مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی و نرم افزارهای قابل برنامه ریزی است که ساکنین آن می توانند تنظیم و کنترل وسایل و ابزارها را طبق برنامه از پیش تعیین شده از راه دور و نزدیک در اختیار داشته باشند .

هوشمندسازی ساختمان؛ مجموعه عملیاتی برای افزایش کارایی و بهره مندی بیش از بیش و ایجاد فضایی مطلوب برای کاربران آن تعریف می شود .

امروزه به منظور نزدیک شدن به موارد فوق و افق های پیش رو، از سیستم مدیریت یکپارچه ساختمان باعنوان BMS استفاده می شود، واژه ی BMS مخفف عبارت Building management است .

در خانه هوشمند، علاوه برارتباط از راه دور، اولویت استفاده با تامین انرژی از طریق انرژی و منابع پاک است، در واقع از و کار یک خانه هوشمند واقعی، ممنوعیت استفاده از سوخت های فسیلی، هدر رفتن منابع آب، برق و جلوگیری از ورود افراد غیرآشنا و غیرمجاز است .

امکانات قابل استفاده در خانه هوشمند؛

 1. دیمر هوشمند
 2. سیتم هوشمند امنیت و نظارت
 3. سیستم هوشمند سرمایش و گرمایش
 4. سیستم هوشمند صوت و تصویر
 5. پرده های برقی
 6. آبیاری هوشمند
 7. موتورخانه هوشمند
 1. نکاتی در مورد خرید تجهیزات خانه هوشمند؛
 • برای خرید تجهیزات خانه هوشمند باید به این نکته توجه داشت که تجهیزات برای همه افراد کاربر و ساکن در خانه از جمله سالمندان و کودکان کاربردی و مفید باشد .
 • در زمان انتخاب سیستم امنیتی حتما باید به این نکته توجه کرد که آیا تجهیزات روکار باشد یا زیرکار و سایر ساختمان مورد نظر در مراحل ساخت است و می توان به راحتی از سیستم های زیرکار استفاده کرد .
 • بعد از بررسی و در نظر گرفتن همه شرایط مطلوب است تمام ورودی خانه را در نظر گرفته و به همین تعداد تجهیزات هوشمند خریداری شود .

درباره نویسنده

Call Now Button