کابل مخابراتی

با توجه به گسترش کابل مخابراتی با روکش مواد پلاستیکی بعد از جنگ جهانی دوم ، روز به روز مصرف آن افزایش یافت. در ادامه این مقاله به کابل مخابراتی می پردازیم.

ویژگی کابل مخابراتی

هر کدام از کابل های مخابراتی خصوصیات مخصوص به خود را دارند ، برای مثال کابل های هوایی از روکشی مستحکم شکل گرفته اند که در برابر بارندگی و نور خورشید مقاوم باشند.
معمولا این نوع از کابل ها به رنگ مشکی بوده و به واسطه روکش مستحکم ، قابلیت خمش کم تری دارند و شکننده تر می باشند ، از این مدل کابل بیش تر در محیط های بیرونی یک ساختمان استفاده می شود که معمولا به آن ها outdoor گفته می شود.
جنس کابل مخابراتی هوایی و زمینی ، موجود در بازار به دو حالت می باشد که بستگی به نوع استفاده شما دارد تا انتخاب نمایید.
مانند کابل های مخابراتی مسی و کابل مخابراتی نوری که در در صنعت مخابرات بیش ترین استفاده را به خود اختصاص داده اند.
کابل فیبر نوری بیرونی : همانطور که از اسمشان معلوم است این گونه کابل ها کاربری عمدشان در خارج از ساختمان می باشد. این کابل ها در مقابل عوامل مخرب بیرونی مقاومت بیش تری دارند.
کابل های فیبر نوری درون ساختمان : کاربرد اصلی این گونه سیم و کابل ها در داخل ساختمان ها می باشد. به همین دلیل فاقد روکش هستند و این خود باعث افزایش ایمنی محیط می شود ، زیرا این روکش ها دارای مواد سمی هستند که خطرناک است.
کابل
در صنعت برق از اصلی ترین وسایل برای هدایت انرژی الکتریکی سیم و کابل ها هستند کابل وسیله ای است که از دو یا چند سیم هادی الکتریکی تشکیل شده و معمولاً در غلاف محافظی قرار دارد و برای انتقال برق به کار می رود.
کابل ها نقش بسیار پر اهمیتی دارند بنابراین باید اصول اولیه در انتخاب و نصب و کاربرد و شرایط نگهداری از کابل را به درستی اجرا کنیم تا آسیبی در سیستم ایجاد نکند.

کابل مخابراتی

افزایش روزافزون جمعیت و گسترش ارتباطات در قرن 21، موجب شده تا از کابل مخابراتی به طور گسترده ای در سطح شهر و روستا ها استفاده شود و همین موضوع باعث شده تولید کنندگان بیش تری در سطح کشور و خارج از کشور انواع کابل های مخابراتی با کیفیت های مختلف را تولید کنند.
مارک های مختلفی از کابل مخابراتی هوایی و زمینی در بازار محصولات الکترونیکی وجود دارد ، اما خرید مناسب ترین کابل از بازار داخلی ، کار راحتی نیست.
هم چنین کابل مخابراتی زمینی بیش تر به رنگ طوسی بوده و از نظر انعطاف پذیری در شرایط خوبی هستند و در محیط داخلی ساختمان بیش ترین کاربرد دارند. این نوع از کابل ها از فروش بیش تری در بازار محصولات صنعتی نیز برخوردار هستند.
یکی از مهم ترین دلایلی که امروزه هر صنعتی را به سمت فضای اینترنتی سوق می دهد ، کاهش هزینه های ثابت و افزایش تعداد مشتریان و تنوع کالایی آن در فضای مجازی می باشد.

خرید کابل مخابراتی

شما برای خرید کابل مخابراتی می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.
این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید کابل مخابراتی پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.