چراغ سنسور دار

با گسترش آپارتمان نشینی و استفاده از لامپ و روشنایی در راهرو ها و مشاعات و البته کم کردن مصرف انرژی انواع چراغ سنسور دار دیواری و سقفی به بازار آمد این روزها در راهرو ، پارکینگ ، سرویس بهداشتی عمومی ، فضای سبز ، مجتمع تجاری و اکثر آپارتمان ها سنسور چشمی نصب شده و مصرف برق مشاعات را تا حد چشم گیری کاهش داده است. قبل تر که استفاده از چراغ سنسور دار مرسوم نبود خاموش کردن برق مشاعات به فراموشی سپرده می شد و برای افراد ساختمان یک معضل بود.

مزایا چراغ سنسور دار

عدم استفاده از تایمر و شاسی تایمری و در نتیجه کاهش سیم مصرفی و هزینه های خرید و نصب.

کاهش هزینه با صرفه جویی در مصرف برق به دلیل روشنایی موضعی

روشنایی در لحظه و سهولت دسترسی

جلوگیری از انتقال آلودگی

بالا بردن ضریب امنیتی

تعریف سنسور

سنسور محصولی است که به منظور کنترل روشنایی در محیطی که احتیاج نمی باشد دائما لامپ روشن باشد مورد استفاده قرار می گیرد. سنسوری که برای کنترل روشنایی استفاده می شود فتوسل است که به وسیله نور تحریک می شود. بعضی سنسور ها با عوض شدن شب و روز  لامپ را خاموش و روشن می کند. از سنسور های حرکتی در محیط هایی مانند پارکینگ ها ، راهرو ها ، راه پله ها و حتی مکان هایی که علاقه داریم می توانیم استفاده کنیم.

انواع سنسور

در بخش روشنایی ، سنسور ها هم به شکل سنسور و هم به شکل چراغ سقفی سنسور دار در بازار موجود می باشد. تمامی مدل های چراغ سنسور دار در کاهش مصرف انرژی موثر هستند. چراغ سنسور دار با ورود افراد به راه پله و پارکینگ و قرار گرفتن آن ها در حوزه دید آن به صورت خودکار روشن و باعث ایجاد روشنایی در آن محیط می شود و بعد از گذشت زمان مشخص سنسور خاموش می شود. میدان دید این کلید بالا به پایین و چپ به راست است.

سنسور حرکتی راه پله

چراغ سنسور دار حرکتی راه پله انواع گوناگونی دارد از جمله : سنسور حرکتی صد و چهل درجه توکار که این سنسورها به صورت مربعی شکل می باشند و در حالت افقی میدان دیدشان صد و چهل درجه می باشد. این مدل از چراغ سنسور دار در راهرو ها استفاده می شود.

سنسور حرکتی سیصد و شصت درجه سقفی : این مدل از چراغ سنسور دار به صورت دایره ای می باشند و در زاویه  سیصد و شصت درجه عمل می کند. این سنسور ها معمولا پس از درب ورودی  در راه پله ها و پارکینگ به کار برده می شود و کاربردی ترین سنسور بین همه ی سنسور ها است.

سنسور حرکتی صد و هشتاد درجه دیواری : این مدل از سنسور ها بر روی دیوار نصب می شوند و محدوده دید آن ها صد و هشتاد درجه می باشد و در فضاهای باز و محوطه ها کاربرد دارد. دید این سنسور ها بسیار قوی است و تا بیست متر نیز توان دید دارند.

سنسور و لامپ سر خود : این مدل از چراغ سنسور دار با لامپ های سقفی سر خود همراه است که در یک قاب قرار می گیرد و سیصد و شصت درجه دید دارد و اغلب در راه پله ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چراغ سنسور دار سقفی طلقی : این چراغ برای نصب روی سقف طراحی شده است. کفی آن از جنس پلاستیک بوده و نسبت به گرما تا هفتاد درجه سانتی گراد مقاوم می باشد. چراغ سنسور دار طلقی سبک بوده و نوع پلی کربنات آن قیمت بالا تری دارد.

چراغ سنسور دار سقفی فلز شیشه : این چراغ قابل استفاده برای سقف می باشد. از فلز آهن با پوشش رنگ ضد غبار و چربی پوشیده شده است و دارای عمر بسیار بالا است.

عملکرد چراغ سنسور دار

این چراغ ها به وسیله امواج مادون قرمز به حرکت و حرارت حساسیت نشان می دهد. روشنایی در زمان لازم برای کاربر فراهم می شود و برای خاموش و روشن کردن آن  احتیاجی به کلید نیست. این چراغ ها به دلیل امکان تنظیم زمان روشن بودن و شدت مقدار نور لازم سبب شده استفاده از این چراغ ها برای افراد مناسب باشد. تامین نور مناسب به وسیله چراغ های سنسور دار از مناسب ترین روش ها به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد.

خرید چراغ سنسور دار

برای خرید چراغ های سنسور دار باید به یک سری از نکات توجه کرد : برای چراغ های سقفی و دیواری باید دقت لازم را داشته باشید که مجموع وات لامپ های استفاده شده در چراغ از توان خروجی سنسور بیش تر نباشد. لامپ های حبابی زیر هجده وات بهترین گزینه برای خرید است. عدم استفاده از لامپ های رشته ای در این چراغ ها بسیار مهم است. لامپ های رشته ای گرمای زیادی تولید می کنند و اگر بدنه چراغ پلاستیکی باشد بسیار خطرناک است. دقت کنید که سنسور بدون رله استفاده شده باشد زیرا نوع رله دار دارای طول عمر کم تری است.

برای خرید این چراغ ها شما می توانید به سایت فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمایید. این سایت با هدف فروش اینترنتی در حوزه برق در تلاش است در راستای تنظیم قیمت بازار با اعلام قیمت های مناسب بهترن کیفیت را به خریداران ارائه دهد. شما می توانید با مراجعه به این سایت و خرید غیر حضوری انواع کالا در حوضه برق را خریداری نموده. مختصری از کالای این فروشگاه عبارت است از : سیم ، کابل ، کابل کنترل ، پنل سقفی ، لامپ ، چراغ سنسور دار ، نور مخفی ، کلید مینیاتوری و …