سیم برق

سیم ( Cable ) یک هادی الکتریسیته که برای انتقال جریان الکتریکی از مکانی به مکان دیگر و ارتباط بین دستگاه های گوناگون می باشد. واحد اندازه گیری سیم برحسب میلی متر مربع می باشد. با توجه به این که سیم ها انواع مختلفی دارند در موقعیت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که بسته به هر موقعیت با یک حروف انگلیسی مشخص می گردد که به آن حروف مشخصه نیز می گویند.

سیم ها از دو قسمت عایق و هادی تشکیل شده اند هادی سیم ها همگی مسی و یا آلومینیومی هستند ولی از مس به سبب داشتن حجم کم و هدایت بهتر نسبت به دیگر فلزات استفاده بیشتری می شود. عایق سیم ها از مواد پلاستیکی که به صورت لایه ای روی هادی روکش می کنند استفاده می شود. سیم ها وسایلی هستند که در آن از یک هادی برای انتقال برق و از یک عایق برای جلوگیری نشت برق به اطراف و محافظت استفاده می گردد.

انواع سیم

سیم های مفتولی یا تک رشته ای

این سیم مفتولی  به شکل یک سیم برق مسی یک رشته ای است و برای فرم کاری درون تابلوهای برق مورد استفاده قرار می گیرد. هادی سیم های مفتولی از مس استاندارد شده با پوششی از نوع PVC است. ولتاژ نامی این نوع سیم 750/450 ولت می باشد و برای جریان های گوناگون، با سطح مقطع عادی 1.5 الی 240 میلی متر ساخته می شود.

سیم نیمه افشان

ساختمان سیم های نیمه افشان شبیه به سیم های مفتولی می باشد که ولتاژ نامی این نوع سیم برق برابر با ولتاژ نامی سیم های مفتولی است و زمینه های کاربرد روی آن همانند سیم های مفتولی است. سیم های نیمه افشان در مقایسه با سیم های مفتولی دارای انعطاف بیشتری هستند و بیشتر از این سیم ها استفاده می شود.

سیم های افشان یا چند رشته ای

سیم های افشان به سبب این که از تعداد بسیاری از سیم و رشته های ظریف مسی ایجاد شده است دارای سیمی نرم بوده و توانایی تغییر پذیری بالایی  نسبت به سیم های نیمه افشان دارند و در سیم کشی های ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.ساختمان این نوع سیم برق همانند سیم های مفتولی و نیمه افشان است ولتاژ نامی آن 500 / 300 ولت می باشد.

سیم افشان

سیم افشان نسبت به سیم برق مفتولی دارای مقاومت الکتریکی کمتری است، به سبب این که سطح سیم افشان فاصله بیشتری را در میان لایه های مختلف سیم های به هم تابیده دارد. تولید سیم برق افشان نسبت به سیم مفتولی دارای هزینه بیشتری می باشد پس در نتیجه سیم افشان نسبت به سیم مفتولی گران تر می باشد.

 سیم ارت

این سیم از افراد در زمان کار با لوازم برقی محافظت می کند، به شکلی که با اتصال آن به بدنه لوازم برقی در هر صورتی که بدنه برقدار شود، اتصال انجام شده به شکل کوتاه بوده و فیوز محافظ عمل می کند. سیم ارت به چاه ارت متصل می شود. استفاده از سیم ارت در هر ساختمان و یا مجتمع حتما باید دارای چاه ارت و با ساخت کاملا فنی باشد.

وصل کردن سیم برق ارت به لوله آب ساختمان و یا اسکلت فلزی کاملا اشتباه و خطرناک است. از مزایای استفاده از سیم ارت حدف ولتاژ اضافی، از ولتاژهای ناخواسته و صاعقه جلوگیری می کند، اطمینان از قابلیت کار الکتریکی، اجتناب از ولتاژ تماسی، برقراری جفاظت و ایمنی وسایل و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، شرایط ایده آل را برای کار فراهم می کند.

 سیم لاکی

این سیم از یک رشته سیم تشکیل شده است که رو ی این سیم برق لایه ظریفی از عایق قرار گرفته است. سیم لاکی به دلیل این که حجم عایق کمی دارد در سیم پیچی های موتور و ترانسفورماتور به وفور از آن استفاده می شود و این سیم به سیم ترانس نیز معروف است. سیم لاکی از ضخامت 0.05 الی 6 میلی متر در بازار وجود دارد که بسته به میزان جریان عبوری از آن ضخامت سیم مشخص می شود.

قیمت سیم برق

با توجه به این که تعداد زیادی تولید کننده سیم برق در بازار وجود دارد که بیشتر آن ها دارای استاندارد نیز هستند اما با این وجود در بازار جنس های تقلبی زیادی نیز وجود دارد. تشخیص جنس اصل از جنس تقلبی کار ساده ای نیست.

نمایندگی تهران لاله زار با استفاده از کارشناسان مجرب خود محصولات و برندهای معتبری را به مشتریان خود معرفی می کنند. این نمایندگی علاوه بر ارائه محصولات با اصالت و با کیفیت، بهترین قیمت را نیز به مشتریان خود ضمانت می کنند.

از آنجایی که به سبب تنوع و گستردگی محصولات و نوسانات موجود در بازار برای اطلاع دقیق از قیمت سیم برق و استعلام محصولات و قیمت آن ها می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. یا از طریق سایت تهران لاله زار محصولات مورد نیاز خود را جستجو و مشخصات آن ها را مشاهده نمایید.

نمایندگی سیم برق

یکی از برترین نمایندگی های فروش انواع سیم ها شرکت تهران لاله زار می باشد می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه فروش محصولات با کارشناسان و تیم فروش تماس بگیرید.

نمایندگی تهران لاله زار تمام محصولات با اصالت و با کیفیت را روانه بازار می کند تا مشتریان با اطمینان خاطر برای خرید از این نمایندگی اقدام کنند. تهران لاله زار در سراسر کشور دارای نمایندگی می باشد در این صورت کاربران به سادگی می توانند برای خرید کالاهای مورد نیاز خود به صورت حضوری مراجعه نمایند.

خرید سیم برق

برای خرید سیم برق می توانید به یکی از نمایندگی های معتبر این محصول مراجعه نمایید. یکی از نمایندگی های معتبر سیم برق که هم به صورت حضوری و هم اینترنتی محصولات مورد نیاز مشتریان را در اخیتار آن ها قرار می کنند تهران لاله زار می باشد.

از مزایای خرید از شرکت تهران لاله زار می توان به تحویل سریع، ارسال به سراسر کشور، مشاوره رایگان خرید توسط کارشنان متخصص، پرداخت در محل، تضمین بهترین قیمت، ضمانت اصل بودن کالا اشاره کرد.

نمایندگی تهران لاله زار علاوه بر سیم برق دارای محصولات متنوعی و مختلفی می باشد می توانید با سایت تهران لاله زار مراجعه نمایند و محصولات مورد نیاز خود را جستجو کنید. مشتریان گرامی می توانید با اطمینان از اصل بودن محصولات ما برای خرید به نمایندگی های ما یا سایت مراجعه نمایید.