چرا باید به پلیسه های سینی کابل توجه داشت؟

خرید سینی کابل زمانی صورت می گرد که تصمیم دارید کابل ها را به طور منظم در تمام طول ساختمان و طبقات توزیع کنید و قرار است هیچ آسیبی به کابل ها وارد نشود. اما در زمان نصب و استفاده از سینی کابل ها باید توجه به پلیسه ها و لبه های تیز آن داشته باشید زیرا در صورتی که اقدام به حذف آن ها نکنید و همان طور که هستند نصب شوند، می توانند موجب آسیب رسیدن به سیم و کابل ها و پاره شدن روکش آن ها شوند و در مرحله بعدی احتمال یروز مشکلات جدی مانند اتصال به بدنه را ایجاد کنند.

نکاتی که در زمان نصب سینی کابل باید رعایت شود چیست؟

بعد از خرید سینی کابل باید به مرحله نصب آن رسید و براساس استانداردهای تعیین شده این کار باید انجام شود.از جمله این مراحل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به دلیل رعایت استانداردها باید به صورت یک سیستم کامل که شامل تمامی نگهدارنده ها ، کلیپس ها ، رابط سینی کابل ،مسدود کننده ها ی لوله به دو صورت افقی و عمودی ، بازوهای سینی و سه راهی و چهار راهی سینی کابلمی باشددر زمان نصب باید در نظر داشت.
 • به نصب ساپورت های سینی کابل با کمک رابط سینی کابل و ایجاد ارتباط میان سینی و تجهیزات
 • برای گسترده کردن سینی کابل در کل فضا نصب ارتباط دهنده ها واجب می باشد
 • نصب زانویی در صورت نیاز به ایجاد تغییر جهت و ارتفاع

مشخصات سینی کابل های گالوانیزه چیست؟

در زمان خرید سینی کابل باید به انواع آن توجه داشته باشید . یکی از سینی کابل هایی که طرفدار زیادی دارد سینی کابل گالوانیزه شده است که با آبکاری گرم می باشد و به دلیل ضد زنگ بودن مناسب استفادده در محیط های مرطوب و اسیدی می باشد . به طور کلی سینی کابل های فلزی چون ویژگی های خاصی در قطعات و اتصالات دارند و امکان شکل دهی به آن ها ساده تر می باشد در زمان خرید بیشتر توصیه می شود .

از جمله ویژگی های این نوع سینی کابل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمنی بالا به دلیل غیرقابل استعال بودن
 • مقاوت بالا در قبال بخار های اسیدی و سایر موارد شیمیایی به دلیل استفاده از ورق های استیل مقاوم
 • محافظ کامل سیم کابل به دلیل داشتن لبه های صاف
 • همان طور گه گفته شد مناسب برای محیط های هوایی مرطوب
 • دارای سایزبندی مختلف
 • بدنه ساخته شده از مواد اولیه مرغوب و استاندارد و مقاوم در برابر ضربه
 • قدرت بالا در تحمل وزن زیاد و در نتیجه کاملا مناسب استفاده در تاسیسات برقی در محیط های صنعتی

سینی و نردبان کابل چیست و چه کاربردی دارد؟

همان طور که می دانید خرید سینی کابل به این دلیل انجام می شود که برای انتقال سیم و کابل ها در سراسر ساختمان به صورت مطمئن و بدون خطر آسیب دیدگی انجام می گیرد . اما سوالی که پیش می آید این موضوع می باشد که این امر تا چه حد مهم می باشد ؟

سینی کابل یکی از بخش های مهم و ضروری در یک پروژه ساختمانی تجاری ، صنعتی می باشد که برای کابل کشی با بالاترین سرعت و با هزینه ای مقرون به صرفه کاربرد دارد. از دیگر مواردی که باید در نظر داشت انعطاف پذیر بودن سیم کشی می باشد که با کمک خرید سینی کابل حل می شود.

سینی کابل ها می توانند انواع شیوه سیم کشی را پوشش دهند . از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • سیم کشی کابل های توزیع برق
 • انتقال کابل در خطوط برق ولتاژ بالا
 • سیم کشی های کابل نوری
 • در تجهیزات شبکه و مخابرات نیز از سینی کابل استفاده می شود .
 • قدرت و ایمنی سینی کابل تا اندازه ای تایید شده می باشد که برای کابل کشی سیستم های کنترلی که بسیار حساس نیز هستند کاربرد زیادی دارد .

درباره انواع پوشش سینی چه می دانید؟

برای خرید سینی کابل لازم است بدانید بر روی پوشش آن ها و نردبان های کابل از چه جنس روکشی استفاده می شود . با توجه به نیاز افراد چند نوع عایق برای سینی کابل تولید شده است که در زیر آورده ایم :

 • سینی کابل هایی با پوشش گالوانیزه گرم که با ورزق های روغنی و یا سیاه تولید شده اند .
 • پوشش رنگ الکترواستاتیک و ورق های گالوانیزه روغنی ، نوع دیگری از سینی کابل ارائه شده به بازار است.
 • و در نهایت سینی کابل با ورق استیل آخرین پوششی است که تا کنون در تولید سینی کابل استفاده شده است .

در باره سینی کابل های گالوانیزه این نکته را در نظر داشته باشید که با آبکاری گرم می باشند و به دلیل ضد زنگ بودنشان برای استفاده در محیط های مرطوب و یا اسیدی مناسب هستند .

درباره سینی کابل

در سیم کشی های ساختمانی نیازمند خرید سینی کابل هستند زیرا با کمک آن یک نگهدارنده و هدایت کننده برای سیم و کابل های الکتریکی دارند . برای گستردن کابل ها در تمام ساختمان سینی کابل بهترین انتخاب می باشد . این محصول می تواند به عنوان یک جایگزین برای سیم کشی باز و یا لوله های برق می باشد که پرکاربرد تر هم می باشد.

سینی های کابل به عنوان جای گزینی برای سیم کشی باز یا سیستم های لوله کشی برق استفاده می شوند . در ادامه این مقاله به خرید سینی کابل می پردازیم .

جنس سینی کابل از چه موادی می باشد ؟

برای خرید سینی کابل های متفاوت بدانید که به طور معمول سینی های کابل از فلزات مقاوم در برابر خوردگی ساخته می شوند ، فلزاتی که کربن پایین تری دارند ، مانند فولادهای ضد زنگ یا آلیاژهای الومینیوم یا فلزاتی که با پوشش هایی نظیر اپوکسی پوشانده شده اند ساخته خواهند شد .
سینی هایی که از جنس فولاد ساخته شده اند از کیفیت بالایی برخوردار می باشند و می توان آن ها را با استفاده از نورد مستقیم و فرم دهی به روش اکسترود بسیازیم که در نتبجه این فراند محصولی با استقامت بالا ساخته خواهد شد .
استیل یا همان فولاد ضد زنگ از مقاومت بالایی در برابر رطوبت و دمای بالا برخوردار می باشد . به همین دلیل سینی های کابل استیل از جنس های فولاد ضد رنگ ساخته می شوند .

ضخامت سینی های کابل چقدر می باشد ؟

برای خرید سینی کابل های مختلف باید از ضخامت آن آشنایی داشته باشید . رابط سینی کابل و خود سینی کابل در اندازه های مختلف و با عرض های 150 تا 450 میلی متر با استاده از ورق های 1.25 تا 1.5 تولید خواهند شد ، و سینی های مبل با عرض های 500 تا 600 میل با استفاده از ورق های 1/5 تا 2 میلیمتری تولید می شوند .

در چه محیطی باید از سینی کابل استفاده کرد ؟

اگر بخواهيم از سيني كابل ها در محيطي كه در معرض هواي شرجي و مرطوب و نم قرار دارد استفاده كنيم بايد سيني كابلي توليد کرد كه مقاوم در مقابل اين جريانات باشد .
اين نوع سيني كابل از سيني كابل گالوانيزه گرم ابكاري شده به طريق الكترو گالوانيزه سيني كابل گالوانيزه گرم طول عمري بيش تري نسبت به سيني كابل گالوانيزه دارا مي باشد .
اگر محيطي كه براي سيني كابل ها مد نظر شما است داراي بخار اسيد روغن آمونياک باشد بايد جنس سيني های كابل ما از ورق استيل باشد تا در مقابل أسيد روغن وامونياك مقاومت داشته باشد وسيني كابل ما مدت زمان بيش تري طول عمر داشته باشد .

درب سینی کابل به چه کاریی می آید ؟

برای خرید سینی کابل ها بدانید که از درب سینی های کابل ها که یکی از تجهیزات مورد نیاز برای نصب سینی کابل برق به شمار می رود ، در محیط هایی استفاده می شود که آسیب دیدگی سیم های برق بیش تر می باشد .
این درب ها در واقع از کابل ها و سیم هایی که از درون سینی عبور کرده اند ، محافظت می نماید . علاوه بر آن این نوع از لوازم جانبی سینی کابل نمای ظاهری زیبایی نیز به محل سیم کشی می بخشند .

خرید سینی کابل

موارد استفاده از سینی کابل چیست؟

از تجهیزات سینی کابل ، بیش تر برای محافظت از سینی ها بر روی دیوار نصب و مورد استفاده قرار می گیرد . با این حساب باید بگوییم یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی سینی کابل ساپورت می باشند .
ساپورت ها خود به دو دسته دیواری و سقفی تقسیم بندی می شوند ، که هر دوی آن ها در نوع ثابت و متحرک تولید می شوند . از تمامی این لوازم نام برده بسته به محل مورد نظر لازم است برای سینی کابل برق استفاده کرد .
شما برای خرید سینی کابل می توانید به سایت فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید و ضمن خرید از دیگر محصولات دیگر این سایت دیدن نمائید .

بهترین فروشگاه برای خرید سینی کابل

هنگام خرید سینی کابل های مختلف باید به جنس این سینی های کابل و محل مورد استفاده آن توجه کنید . شما برای خرید سینی کابل می توانید به سایت معتبر و فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید .
هدف از سایت تهران لاله زار ارائه ی بستری تخصصی برای تولید کنندگان ، پخش کنندگان و فروشندگان محصولات الکتریکی در سراسر کشور می باشد .
سایت فروشگاهی تهران لاله زار با هدف فروش اینترنتی در حوزه برق در تلاش است تا در راستای تنظیم قیمت بازار با اعلام قیمت های مناسب می کوش تا خریداران در صنعت برق بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را پیدا کنند .

ویژگی سینی کابل

در خرید سینی کابل باید به یک سری از ویژگی های آن توجه کرد. عمدتا تاسیسات برقی صنایع ، در محیط های غیر مسقف قرار دارند.

به همین دلیل در معرض رطوبت قرار دارند و احتمال زنگ زدگی آن ها بالا می باشد. از طرفی کابل هایی که در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرند ، دارای مقطع زیادی بوده و به همین دلیل وزن بسیار زیادی نیز دارند.

در تولید سینی کابل از ورق های فولادی استفاده می شود. این ورق ها استحکام بسیار زیادی دارند و در برابر وزن کابل ها از خود مقاومت نشان می دهند.

خرید سینی کابل

به علاوه روی سطح این سینی ها ، پوششی از فلز روی قرار گرفته است تا مقاومت این دسته از تجهیزات صنعتی در برابر رطوبت افزایش پیدا کند و دیرتر آسیب ببینید.

حفره های تعبیه شده در کف سینی کابل موجب می شود که هوا به راحتی در اطراف کابل ها به گردش درآمده و انتقال حرارت آن ها به خوبی انجام بپذیرد.

یکی از موضوعاتی که باید همه افراد قبل از خرید سینی کابل  با آن آشنا شوند ، مشخصات فنی آن می باشد. با آشنایی نسبی در این حوزه هر فردی می تواند نیاز خود را بسنجد و بهترین انتخاب را داشته باشد.

روکش سینی کابل

سینی کابل انواع مختلفی مانند سینی کابل پی وی سی و غیره دارد. معمولا فولاد انتخاب شده برای تولید این نوع سینی ، ST37  می باشد و نیاز به روکش کاری برای جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی دارد.

روکش گالوانیزه را می توان بهترین انتخاب برای تولید سینی کابل دانست ؛ زیرا هم از لحاظ قیمت مقرون به صرفه بوده و هم دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد و از زنگ زدگی فولاد بر اثر رطوبت و سایر مواردی که موجب خوردگی فولاد می شوند ، جلوگیری می کند.

بهتر است برای تولید ، گالوانیزه گرم استفاده شود. زیرا ضخامت بیش تری دارد و موجب افزایش طول عمر فولاد می شود.

ضرورت استفاده از سینی کابل

معمولا هنگامی که یک کابل روکار قرار باشد بر روی دیوار نصب شود ، جلوه ای زشت به نمای ساختمان می دهد. این در حالی است که اگر از این محصول استفاده شود ، بسیار شیک و زیبا می شود. این موضوع باعث شده تا در سال های اخیر حجم استفاده از این محصول افزایش چشم گیری داشته باشد.

یکی دیگر از مزایای استفاده و خرید سینی کابل ، نصب راحت و آسان آن می باشد. در مدت زمانی کوتاه می توان متراژ زیادی از این محصول را بر روی دیوار نصب کرد. علاوه بر نصب ، حمل و جابجایی این محصول نیز راحت و آسان می باشد.

خرید سینی کابل

در خرید سینی کابل باید به این نکته توجه کنید که برای جابجایی این سینی از باندیل و پلاستیک حباب دار و در برخی موارد از پالت استفاده می شود.

برای خرید سینی کابل باید به غلاف آن توجه کنید. معمولا در صورتی که جسم سنگین و یا نوک تیزی به کابل ها برخورد کند ، باعث زخمی شدن روکش کابل می شود.

این موضوع می تواند خطرات بسیار زیادی را برای ساکنین یک ساختمان نیز به وجود بیاورد. بدین ترتیب هم در ساختمان های مسکونی و هم در ساختمان های تجاری و اداری برای حفظ جان افراد ، این سینی کابل لازم و ضروری می باشد.

آشنایی با فروشگاه تهران لاله زار

داشتن فروشگاه لوازم برقی اینترنتی و خرید فروشگاه لوازم برقی اینترنتی امروزه یکی از مسائل مهم انواع صنایع تبدیل شده است. یکی از مهم ترین دلایلی که امروزه هر صنعتی را به سمت فضای اینترنتی سوق می دهد ، کاهش هزینه های ثابت و افزایش تعداد مشتریان و تنوع کالایی آن در فضای مجازی می باشد.

شما برای خرید سینی کابل می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.

این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.

هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید سینی کابل پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.