خرید سیم برق

سیم های برق برای انتقال جریان الکتریکی از مکانی به دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مقاله به خرید سیم برق می پردازیم.

سیم برق

سیم از یک یا چند رشته فلز تشکیل شده است که 99% آن از جنس فلز مس می باشد و توسط یک غلاف پلاستیکی که عایق نامیده می شود احاطه شده است.

در دنیای مدرن امروزی سیم ها یکی از پر کاربردترین متریالی می باشد که در ساختمان های تجاری و اداری ، سیستم ها ، ماشین ها …مورد استفاده قرار می گیرند.

برای انتقال جریان الکتریکی از نقطه ای به نقطه ی دیگر از سیم برق استفاده می شود. انتقال انرژی در سیم های برق توسط بخش داخلی که هادینامیده می شود انجام می گیرد.

هادی بخشی از سیم برق می باشد که وظیفه انتقال جریان برق را بر عهده دارد. برای جلوگیری از هدایت برق بر روی هادی از لایه های پلیمری استفاده می شود.

مس در سیم برق

در هنگام خرید سیم برق باید بدانید که در سیم برق از چه چیزی استفادهه شده است. در صنعت سیم سازی معمولا از مس با درجه خلوص بالاتر از 99.5 استفاده می شود تا از فعل و انفعالات شیمیایی جلوگیری شود.

مس در مقابل اثرات جوی نیز بسیار مقاوم می باشد و دارای استحکام مکانیکی خوبی می باشد و به راحتی می توان ان را به شکل های مختلفی تغییر داد.

روکش سیم‌ های برق معمولا از جنس پلاستکی ساخته شده اند. پلاستیک ‌ها به دلیل عایق بودن ، در دسترس بودن و هزینه کم ، گزینه بسیار مناسبی برای عایق سیم های برق هستند.

انواع سیم

شما برای خرید سیم برق باید به انواع آن توجه کنید. سیم افشان : یکی از پر کاربردترین محصولات سیم و کابل در صنعت ساختمان می باشد. هادی این نوع از سیم ها از نوع گروه 5 یا 6 می باشد.

سیم های افشان دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشند که از جمله آن ها می توان به انعطاف پذیری بالای این محصولات در قیاس با سیم های مفتولی اشاره کرد .

سیم مفتولی : این نوع سیم ها جهت استفاده در سیم کشی داخلی تابلو ها و توزیع کننده ها ی برق مناسب بسیار مناسب می باشد. به کارگیری این سیم ها در لوله ها و زیر گچ مجاز می باشد.

سیم های با هادی تابیده منظم را می توان به عنوان اتصالات تابلوهای کنترل ، در ساخت دسته سیم و نیز الکترونیک صنعتی به کار برد .

خرید سیم برق

سیم برق و کابل ها دارای سطح مقطع های مختلفی می باشند در واقع عددی که در کنار هر سیم یا کابل می آید نشان دهنده قطر یا سطح مقطع آن است.

برای خرید سیم برق باید دقت داشته باشید که هر سیم و یا کابل دارای روکشی به عنوان عایق نیز می باشد و در انواع مختلف سیم  و کابل ممکن است روی عایق با پوشش های دیگری مثل شیلد ، آرمور و اسکرین نیز پوشانده شود.

برای خرید سیم برق باید به غلاف آن توجه کنید. سطح خارجی غلاف کابل برق باید یک دست باشد و بدون فرو رفتگی باشد. با پیشرفت تکنولوژی و با به وجود آمدن دستگاه ها و ابزار های ارتباطی نوین ، کسب و کار و مشاغل جدید به وجود آمده است.

شما در درجه اول درخرید سیم برق باید به ویژگی های و کیفیت و مرغوب بودن آن توجه کنید و از فروشگاه و برند معتبر آن را خریداری نمائید.

این را باید بدانید که هر چقدر طول سیم برق شما بیش تر باشد میزان افت فشار ولتاژ نیز بیش تر می شود. بسته به مقدار ولتاژ شبکه باید از سیم برق مناسب استفاده کرد.

شما برای خرید سیم برق می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.

 

این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.

 

هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید سیم برق پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.