سینی کابل چیست ؟

سینی‌ کابل در واقع یک پل هدایتگر حامل میباشد ، که برای انتقال و نظم دادن به سیم و کابل های برق در سیستم سیم کشی ساختمان ها به کار میرود . مطابق با استاندارد های NEC نیز ، سینی های کابل یک مجموعه واحد با ساختاری سخت متشکل از اتصالات و بخش‌های مرتبط با آن هستند ، که هدف اصلی آنان نگهداری ، محافظت ایمن سیم ، کابل های برق و هدایت آنها در مسیر های طراحی شده است.

عوامل موثر بر قیمت سینی کابل

از جمله مواردی که نقش چشمگیری در تعیین قیمت سینی کابل در بازار ایفا می‌کند. جنس پایه آن است. شایان ذکر است، عوامل دیگری چون پوشش و یا عایق نهایی نیز به طور مستقیم بر روی قیمت سینی کابل تاثیر می‌گذارند. اما اولین نکته در تعیین هزینه به کار رفته جنس سینی نگهدارنده کابل است که شامل موارد زیر میباشد:

1_آلومینیوم

2_فولاد

3_فولاد ضد رنگ یا استیل

 

انواع سینی کابل

انواع مختلفی از سینی کابل در برنامه های مختلف استفاده می شود. سینی جامد در پایین، حداکثر حفاظت را برای کابل فراهم می کند ، اما نیاز به برش سینی یا استفاده از اتصالات برای ورود یا خروج از کابل است.
محفظه عمیق و جامد برای کابل ، کانال کابلی یا کابل کواک نامیده می شود.سینی کابل های معمولی از فولاد گالوانیزه ، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم و یا فایبر گلاس تقویت شده پلاستیکی ساخته شده است. مواد برای یک برنامه داده شده بر اساس جایی که از آن استفاده می شود انتخاب شده است.
سینی کابل گالوانیزه ممکن است از ورق فولاد قبل از گالوانیزه ساخته شده در سینی ساخته شود یا ممکن است پس از ساخت گالوانیزه گرم شود.
هنگامی که طول سینی کابل گالوانیزه در سینی کاهش می یابد ، معمولا سطح برش با یک ترکیب غنی از روی رنگ برای محافظت از فلز از زنگ خوردگی می شود.

 

کاربرد سینی کابل

سینی کابل ها درتاسیسات الکتریکی کاربردهای بسیاری دارند. مهم ترین کاربرد سینی های گالوانیزه انتقال کابل های دربردارنده جریان برق و محافظت از کابل و امنیت سیم کشی ها است.
سینی ها قابلیت نصب روی دیوار، سقف و حتی زیر زمین دارند و می توانند در برابر رطوبت، سایش و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشند.
در بخش های زیرین سینی کابل سوراخ هایی وجود دارد که باعث می شود در صورت داغ شدن کابل ها ، حرارات به صورت تدریجی تخلیه شود و از آتش سوزی و آسیب رسیدن به کابل جلوگیری شود.
با استفاده از سینی ها ، به محل عبور سیم ها نظم و یک پارچگی بخشیده می شود ، تا بسیاری از خطرات احتمالی را از مسیر سیم ها دور کرد. حتی بسیاری از مهندسان از سینی های کابل استفاده می کنند تا بتوانند مهتابی در محل مورد نظر خود نصب کنند.

هدف استفاده از سینی کابل

اصولا از سینی ها برای توزیع و جابجایی سیم برق قدرت استفاده می شود. مثلا در کارخانه ها و صنایع مختلف ، از این سینی ها به عنوان جایگزینی مناسب به جای سیم کشی روکار استفاده می کنند. در تمامی شرکت ها ، تولیدی ها ، موسسات ، صنایع مختلف و … از سیستم ها و دستگاه های زیادی استفاده می کنند.
اکثر سیستم های سینی کابل از فلز مقاوم در برابر خوردگی فولاد با کربن پایین ، فولاد ضد زنگ و یا یک آلیاژ آلومینیوم و یا از فلزی با آب کاری مقاوم در برابر خوردگی (روی یا اپوکسی) ساخته می شوند.
پرکاربرد ترین نوع پوشش برای سینی کابل ، گالوانیزه کردن آن است. این پوشش مقرون به صرفه است، در مقابل طیف گسترده ای از مواد شیمیایی محیطی محافظت خوبی انجام می دهد و اگر دچار خراش یا برش بر روی بدنه خود نشود خود ترمیم بوده و آسیب نخواهد دید.

داشتن فروشگاه لوازم برقی و الکتریکی و خرید فروشگاه لوازم برقی اینترنتی امروزه یکی از مسائل مهم انواع صنایع تبدیل شده است. یکی از مهم ترین دلایلی که امروزه هر صنعتی را به سمت فضای اینترنتی سوق می دهد ، کاهش هزینه های ثابت و افزایش تعداد مشتریان و تنوع کالایی آن در فضای مجازی می باشد.
شما برای خرید سینی های کابل می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.

خرید سینی کابل

 سایت تهران لاله زار با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید سینی کابل پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این فروشگاه لوازم الکترونیکی با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.

 

تجهیزات سینی کابل چه کاربردی دارند ؟

لوازم و قطعات سینی کابل به تجهیزاتی می گویند که برای سیم کشی و کابل کشی در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند .
علت به کارگیری این لوازم ، اتصال دقیق و ایمن سینی ها و ریل های کابل برق در ساختمان ها می باشد که بسیار مهم و حیاتی است .
از آن جایی که کابل های برق در ساختمان ، وظیفه انتقال انرژی الکتریکی را بر عهده دارند ، امنیت کابل ها در مسیرهای مختلف از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

رابط سینی کابل چیست ؟

این رابط ها یکی از قطعات سینی کابل می باشند . رابط ها می توانند بین دو سینی اتصالی را ایجاد کنند و با این کار می توانند به سینی کابل ها کمک کنند تا در یک مسیر مشخص هدایت شده و آن ها را برای مسیر های طولانی نیز آماده و مناسب کنند .

نردبان کابل چه وظیفه ای دارد ؟

از این قطعهکه در دسته بندی تجهیزات سیم و کابل قرار دارد برای عبور سیم و کابل هایی که به صورت عمودی بوده و در محیط هایی که ارتفاع بالایی دارند ، استفاده می شود . داخل نردبان های کابل پله هایی وجود دارند ، که می توان سیم ها و کابل ها را از درون آن ها عبور دهید ، و کاملا محکم کنید .

تبدیل سینی کابل و اهمیت استفاده از آن در چیست ؟

گاهاً به دلایلی ، حجم کابل ها و سیم های موجود در سینی کابل ها به طور ناگهانی افزایش پیدا می کند که در چنین مواقعی سینی کابل مورد استفاده قرار می گیرد .
برخی اوقات ظرفیت این حجم از سیم ها و کابل های برقی را سینی کابل ندارد و باید از سینی کابلی با مقطع بزرگ تر استفاده کرد .
این کار بر عهده ی تبدیل ها در سینی کابل می باشد که می توانند سینی کابل با سطح مقطع متفاوت را به یک دیگر متصل کنند .

بیشترین کاربرد سینی های کابل در کجاست ؟

از سینی کابل برای توزیع و جابجایی سیم برق قدرت استفاده می کنند . مثلا در کارخانه ها و صنایع مختلف ، از خرید سینی کابل به عنوان جای گزینی مناسب به جای سیم کشی روکار استفاده می کنند .

زمانی که سیم کشی این سیستم ها را دنبال می کنیم ، با انبوهی از سیم ها رو به رو می شویم ، که به شدت زیبایی محیط را تخریب می کنند . اگر از سینی و لوازم جانبی سینی کابل استفاده کنیم ، می توانیم محیط را به خوبی نظم ببخشیم ، و از هر گونه آشفتگی آن را دور کنیم .

سینی کابل

شما در این مقاله با سینی کابل و قطعات و تجهیزات آن آشنا شدید .
همیشه هر سیستمی که مورد استفاده قرار می گیرد ، نیاز به برخی تجهیزات و لوازم جانبی دارد تا تکمیل کننده باشد . مثلا مسیر های عمودی و افقی را نمی توان به راحتی سیم کشی کرد . پس برای این دسته از محیط ها از لوازم جانبی سینی کابل استفاده می کنند .
برای تهیه و خرید تجهیزات سینی کابا می توانید به سایت فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید . این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند .
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید قطعات و تجهیزات سینی کابل پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند .
سایت فروشگاهی تهران لاله زار با هدف فروش اینترنتی در حوزه برق در تلاش است تا در راستای تنظیم قیمت بازار با اعلام قیمت ها مناسب همیشه بکوشد تا خریدارن در صنعت برق بهترین قیمت و بالا ترین کیفیت را پیدا کنند .