سیمیا کابل

کابل فرمان یا کابل کنترل ، نوعی کابل برق می باشد که به منظور ارسال سیگنال‌ های آنالوگ و سیگنال‌ های دیجیتال در محیط‌ های صنعتی استفاده می‌ شوند. در ادامه این مقاله به سیمیا کابل می پردازیم.

کابل فرمان

سیگنال‌های آنالوگ در جریان‌های عبوری از خط و ولتاژ نقاط مختلف پست و سیگنال دیجیتال در باز و بسته کردن کلیدها و فرمان‌های مربوطه نقش دارند.
از سیمیا کابل کنترل معمولا برای سیگنال‌هایی که جریان بالایی ندارند استفاده می ‌شود، بنابراین این نوع کابل در سطح مقطع پایین و سیگنال‌ هایی کم ‌قدرت کاربرد دارند.
تفاوت اصلی این کابل‌ ها با کابل‌ های برق ، طریقه عملکرد آن‌ هاست. کابل‌ های برق معمولی جریان اصلی تجهیزات الکتریکی را از خود عبور می ‌دهند ، اما کابل‌ های برق کنترل جریانی با آمپر کم را به منظور اهدافی که ذکر کردیم از خود عبور می‌ دهند.
کابل‌ های فرمان ساده از هادی‌ های مسی ، عایق PVC، نوارهای پلی استر و آلومینیومی ساخته شده و روکش نهایی آن از جنس PVC می باشد. این کابل در برابر اشعه ماورا بنفش و آتش هم مقاومت داشته است و هیدروکربن‌ ها و مواد نفتی نیز نمی ‌توانند به آن آسیب برسانند.
کاربرد سیمیا کابل
فشار مکانیکی بالایی که در کانال‌ ها وجود دارد ، باعث می ‌شود تا آب و مایعات درون کابلی که در آن جا قرار دارد نفوذ کند ، پس باید از سیمیا کابل مقاوم در برابر فشار و نفوذ آب استفاده کرد.
با توجه به نوع عایق کابل کنترل ، آن‌ ها استقامت زیادی در برابر ضربات فیزیکی و فشارهای بالا دارند ، بنابراین می ‌توان در کابل ‌کشی زیرزمینی و کابل‌ کشی در آب از آن‌ها استفاده کرد.
هم چنین در شرایطی که امکان وارد شدن ضربات مکانیکی به کابل وجود دارد نیز، استفاده از کابل فرمان، بهترین انتخاب می باشد.

خرید سیمیا کابل

سیمیا کابل در اتصال اجزای دستگاه‌ های مورد استفاده از در خطوط تولید ماشین‌ افزارها و تجهیزات حمل و نقل مکانیکی استفاده می‌ شود.
سیمیا کابل ها را می ‌توان به برق اصلی به صورت مستقیم متصل کرد. خمش مستمر این نوع کابل ‌ها غیرمجاز است و اگر در حین به کارگیری آن ‌ها نیازی به حرکت دادنشان نباشد ، برای نصب در کانال‌ ها و سینی‌ ها انتخاب مناسبی هستند. هم چنین از آن برای محیط داخلی ساختمان و محیط‌ هایی با دمای +5 تا +40 درجه سانتی‌ گراد نیز استفاده می‌ شود.
یکی از مهم ترین دلایلی که امروزه هر صنعتی را به سمت فضای اینترنتی سوق می دهد ، کاهش هزینه های ثابت و افزایش تعداد مشتریان و تنوع کالایی آن در فضای مجازی می باشد.

سایت تهران لاله زار

شما برای خرید سیمیا کابل می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.
این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید سیمیا کابل پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.