جهت عبور لوله های مربوط به کار تاسیسات داخل یک ساختمان از داکت استفاده می کنند . در ادامه این مقاله به داکت البرز می پردازیم .

اهمیت داکت در ساختمان

برای انتقال و گردش بیش تر هوا در سیستم های انتقال و توزیع هوا در سیستم های تهویه مطبوع فضایی را تعبیه می کنند که داکت در ساختمان نام دارد .
ابعاد داکت وابسته به تعداد طبقه های ساختمان و هم چنین تعداد لوله های تاسیساتی ساختمانی می باشد که به کار رفته اند .
داکت ها دارای سقف نمی باشند و از طبقه پایین شروع می شود و تا انتها یعنی بام ساختمان ادامه پیدا می کند .
کانال کشی دارای یک محفظه یا همان دریچه ای می باشد تا در هنگام بازدید و تعمیر بتوان از آن جهت دسترسی به داکت استفاده کرد .

عایق بندی داکت ها به چه صورت می باشد ؟

اگر در محیطی نیاز باشد تا داکت در ساختمان عایق بندی شوند تا از نشتی هوا جلوگیری شود و یا از خروج گرما یا سرما جلوگیری به عمل بیاید ؛ حتما باید این کار به درستی و بر طبق استاندارد های روز انجام بگیرد تا مشکلی به وجود نیاید .
برای عایق بندی داکت البرز می توان از داکت ها و یا کانال های پیش عایق استفاده کرد . داکت البرز در ساختمان می تواند فقط مربوط به جریان هوای رفت یا ورود هوا باشد و فقط مربوط به مسیر هوای برگشت و یا خروج جریان هوا در یک ساختمان است .

داکت در تاسیسات برقی

داکت را می توان یک مسیر اختصاصی برای یک سیم کشی خاص در محیط های مسقف دانست . داکت ها در چند سایز مختلف بنا بر نیاز های مختلف تولید می شوند که تمام این داکت ها در برابر آب نفوذ پذیر می باشند .
در ثانی در محیط هایی که رطوبت زیادی وجود دارد از لوله های خرطومی با روکش پلاستیکی می توان استفاده کرد البته این یک ایده ابتدایی برای حل این مشکل می باشد و در موارد مهم باید از متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید تادچار مشکل نشوید .

نکات مهم برای خرید داکت

برخی از انواع داکت در دراز مدت استحکام و انعطاف پذیری خود را حفظ می کنند و بسیار پر کاربرد می باشند . در حالی که برخی دیگر بعد از مدتی شکننده می شوند و کارایی خود را از دست می دهند .
سایز داکت باید متناسب با تعداد و قطر کابل های مورد استفاده در تجهیزات مدار بسته مورد استفاده قرار بگیرد .
درب داکت باید به گونهای باشد که به راحتی باز و بسته شود تا در صورت نیاز به اعمال تغییرات و یا تعمیرات دسترسی به کابل ها آسان باشد .

داکت البرز

در ساختمان سازی یکی از کارهای مهمی که انجام می شود سیم کشی برق ساختمان می باشد که از تعداد زیادی سیم و کابل با ابعاد و اندازه های مختلف برای این منظور استفاده می شود .
اما وجود این سیم ها و کابل ها در یک فضا دردسرساز می باشد چون علاوه بر این که ظاهر نامناسبی را ایجاد می کنند در عین حال ممکن است در اثر برخورد اشیا یا افراد با آن ها خطر برق گرفتگی یا آتش سوزی را ایجاد کنند .
به همین دلیل امروزه از روش های مختلفی همانند استفاده از انواع داکت و ترانکینگ برای پنهان کردن این عناصر استفاده می کنند .
قیمت داکت فلزی کانال هایی هستند که برای محافظت ، حفظ زیبایی فضا و نیز مسیر انتقال سیم ها و کابل ها از آن ها استفاده می شود .

آشنایی با فروشگاه تهران لاله زار

شما برای خرید داکت البرز می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید . تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد .
این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند .
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید داکت البرز پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند .