در ادامه این مقاله به خرید کابل مخابراتی می پردازیم .کابل های مخابراتی از مهم ترین اجزا در برقراری ارتباطات به شمار می آیند .

سایز کابل های مخابراتی زمینی چقدر است ؟

کابل‌ های تلفن مسی به صورت زوج به هم تابیده شده اند . استفاده از چنین الگویی برای کاهش اثر هم‌ شنوایی در کابل می‌ باشد . در بیان سایز کابل‌ های مخابراتی از عدد 2 استفاده می‌ کنیم که نشان‌ گر زوج بودن رشته‌ های آن باشد .
سایز این کابل را با ضرب 3 عدد نشان می ‌دهند . برای مثال ، 0.6×2×10 نشان دهنده کابلی با 10 زوج رشته می باشد که قطر هادی‌ های آن 0.6 میلی ‌متر است .

کابل های فیبر نوری چه کاری انجام می دهند ؟

برای خرید کابل مخابراتی بدانید که کابل های فیبر نوری از رشته های باریک از جنس سیلیکا ( شیشه) و یا پلاستیک ساخته شده اند و می توانند با سرعت بالاتر دیتا و اطلاعات را منتقل نمایند .
کابل های مخابراتی فیبر نوری با توجه به نوع کاربردی که می توانند در محیط داشته باشند در انواع مختلفی برای داخل و یا خارج از ساختمان تولید می شوند .

تفاوت کابل های هوایی و زمینی در چیست ؟

در خرید کابل مخابراتی باید بدانید که کابل تلفنی و مخابراتی  قابل استفاده در فضای باز دارای استحکام بیش تری می باشند و به واسطه جنس روکش در مقابل نور خورشید و باد و باران مقاومت بیش تری دارند .
از طرفی به واسطه انعطاف کمی که دارا می باشند ، در فاصله بین پست ها تا منازل خمیدگی کم تری را در طول مسیر دارند . این کابل ها تحت عنوان کابل زمینی شناخته می شوند .
در خرید کابل مخابراتی از ویژگی های کابلی که برای داخلی ساختمان تولید می شوند می توان به سهولت بیش تر در مسیر ها یا خمش های کنار دیوار کشیده می شوند اشاره کرد . در صورتی که از کابل های طوسی در معرض نور خورشید استفاده شود ، دچار پوسیدگی خواهند شد . این کابل با عنوان کابل هوایی شناخته شده اند .

ویژگی کابل مخابراتی مسی در چیست ؟

کابل های مخابراتی مسی داری مغزی های از جنس مسی هستند و به دو نوع هوایی و زمینی تقسیم می شوند . کابل های مسی هوایی بیش تر در معرض نور خورشید بارندگی قرار دارند، بر روی آن ها یک روکش قرار گرفته است تا مقاومت کابل در محیط های مختلف بالا برود و بتواند برای سال های متوالی مورد استفاده قرار بگیرد .
همین روکش که باعث مقاومت کابل می شود می تواند باعث کاهش انعطاف پذیری کابل شده که بیش تر برای محیط های بیرونی ساختمان ها از آن ها استفاده خواهد شد .

خرید کابل مخابراتی

قبل از خرید کابل مخابراتی باید دانست که این نوع سیم کابل را می توان یکی از مهم ترین اجزا در برقراری ارتباطات دانست که در طول تاریخ با پیشرفت هایی همراه بوده اند و امروز شاهد استفاده از انواع این کابل های می باشیم .
در بین تمام کابل ها ، این محصول جزو پر استفاده ترین ، مهم ترین و محبوب ترین کابل در بین عموم می باشد ، این نوع از کابل ها بیش ترین استفاده را در تاسیسات شهری و خانگی دارند. این نوع کابل معمولا به دو روش هوایی و زمینی مورد استفاده قرار می گیرد .
از دیگر ویژگی های کابل های مخابراتی فیبر نوری Outdoor می توان به امکان تحمل رطوبت بالا ، پوشش ضد جونده و هم چنین تحمل محدوده ی دمایی منفی ۴۰ تا مثبت ۸۰ درجه اشاره نمود .

نقش کابل ها در شبکه های مخابراتی و خطوط تلفن

این کابل‌ ها نقش مهمی در شبکه ‌های مخابراتی و خطوط تلفن داشته و تولید آن‌ ها با پیشرفت‌ های چشمگیری مواجه شده است . معمولا ماده اولیه این سیم وکابل‌ ها مس و مواد حاصل از صنایع پتروشیمی می باشد و بیش تر در تاسیسات شهری و خانگی مورد استفاده قرار می‌ گیرد .
برای خرید کابل مخابراتی بدانید که کابل ‌مخابراتی که از آن با نام کابل تلفن هم یاد می ‌شود ، با عایقی به رنگ مشکی یا طوسی تولید می ‌شود . این کابل از نظر ساختاری ، به دو دسته مسی و فیبر نوری تقسیم بندی می شود که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند .

راهنمای خرید

شما برای خرید کابل مخابراتی می توانید به سایت معتبر آوا صنعت مراجعه کنید و ضمن خرید از دیگر کالا های این سایت دیدن نمائید .