انواع کابل برق را می توانید امروزه در تمامی صنایع و محیط های مختلف مشاهده کرد . در ادامه این مقاله به خرید کابل لاله زار می پردازیم .

کابل های هوایی

از این کابل ها با مهار فولادی در مکان هایی استفاده می شود که لازم است کابل بر روی تیرهای برق آویزان باشد . در کابل های هوایی از یک سیم رشته ای از جنس فولاد گالوانیزه به موازات آن استفاده می شود و از یک غلاف از جنس مواد پلی اتیلن بر روی آن ها استفاده می شود .

ساختار کابل برق به چه صورت می باشد ؟

شما برای خرید کابل لاله زار توجه داشته باشید که ساختار این کابل به چه صورت می باشد . یک یا چند رشته‌هادی که از محیط اطراف خود عایق شده باشد کابل نامیده می ‌شود .

معمول ‌ترین فلز مورد استفاده به عنوان ‌هادی سیم و کابل‌ ها مس و آلومینیوم با خلوص بالا می ‌باشد . ولتاژ روی سطح عایق کابل نسبت به زمین صفر می ‌باشد .

ولتاژ روی سطح‌ هادی کابل نسبت به زمین ولتاژ فازی خوانده می‌ شود و با U0 نمایش داده می ‌شود . حرف اختصاری U نیز بیانگر ولتاژ بین‌ هادی‌ ها می ‌باشد .

کابل فشار قوی چگونه کار می کند ؟

این نوع از کابل ها با هادی مس یا آلومینیوم و با عایق XLPE ساخته می شوند و می توانند ولتاژهای بالاتر ۳۶۰۰۰ وات را تحمل کنند حداکثر توان تحمل آن ها به ۲۳۰۰۰۰ ولت می رسد .

البته. عایق پلی اتیلن متقابل بر روی هادی مسی یا آلومینیومی کابل برق تزریق می شود . این کار با استفاده از خط CCV که توسط کامپیوتر کنترل می شود انجام می شود .

کابل ابزار دقیق چیست ؟

برای خرید کابل لاله زار بدانید که کابل ابزار دقیق به نوعی از کابل های برق گفته می شود که دارای سطح ولتاژ ۲۴ تا ۱۱۰ ولت است و در سیستم های کنترلی برای دریافت و ارسال سیگنال های دیجیتال و آنالوگ به سایر تجهیزات و سنسورها استفاده می شوند .

تفاوت کابل و سیم در چیست ؟

گاهی مردم کابل و سیم را با هم اشتباه می گیرند و فکر می کنند این دو یکی هستند ولی در واقع این دو وسیله با هم متفاوت می باشند .  کابل در واقع از چند رشته سیم تشکیل شده است  و سیم از یک یا چند رشته مواد الکتریکی ساخته شده است که در جنس مواد عایقی نیز با هم متفاوت می باشند .

میزان ولتاژ کابل چقدر است ؟

برای خرید کابل لاله زار بدانید که در کابل های فشار ضعیف باید حداکثر ولتاژ 1000 ولت برای مصارف کابل کشی منازل باشد . برای کابل های فشار متوسط نیز بین 1 تا 33 ولت استفاده می شود .

کابل های فشار قوی و فوق فشار قوی نیز بین 33 تا 230 ولت و برای انتقال برق با ولتاژ های ابلاتر از 230 ولت نیز کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرد .

خرید کابل لاله زار

یکی از مهم ترین کابل هایی که در پروژه های شبکه برای انتقال داده ها و سیگنال مورد استفاده قرار می گیرد و پر کاربرد می باشد کابل کواکسیال می باشد .

در این کابل ها ، رسانه داخلی به کمک عایق منعطفی که معمولا از جنس پلیمر روکش شده اند پوشیده شده است . مهم ترین ویژگی این کابل ها عدم وجود نویز در آن ها می باشد و می توان به راحتی از آن استفاده کرد  .

کابل ها کاربردهای بسیار زیادی دارند و یکی از مهم ترین اجزای صنعت برق می باشند و در زمینه تاسیسات الکتریکی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند .

کابل های مخابراتی و صنعتی از نظر ساختمانی با یک دیگر متفاوت می باشند و از دو بخش هادی و عایق تشکیل شده اند و فرقی که دارند در کاربرد آن ها می باشد .

شما برای خرید کابل لاله زار می توانید به سایت فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید و ضمن خرید از دیگر محصولات دیگر این سایت دیدن نمائید .

هدف از سایت تهران لاله زار ارائه ی بستری تخصصی برای تولید کنندگان ، پخش کنندگان و فروشندگان محصولات الکتریکی  در سراسر کشور می باشد .

سایت فروشگاهی تهران لاله زار با هدف فروش اینترنتی در حوزه برق در تلاش است تا در راستای تنظیم قیمت بازار با اعلام قیمت های مناسب می کوش تا خریداران در صنعت برق بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را پیدا کنند .