خرید سیم مفتولی

سیم های مفتول سیمی تک رشته ای است که در زیر مجموعه سیم و کابل قرار دارد و فلز هادی آن معمولا از جنس مس می باشد . در ادامه این مقاله به خرید سیم مفتولی می پردازیم.

سیم های مفتولی در چه مواردی کاربرد دارند ؟

در خرید سیم مفتولی باید بدانید که از سیم های مفتولی برای سیم کشی داخلی تابلوهای برق و توزیع کننده ها از ان استفاده می کنند . سیم های ثابت با هادی تابیده منظم را در اتصالات تابلوهای کنترل و در ساخت دسته سیم استفاده می کنند .

تولید سیم مفتول

معمولا سیم های مفتولی را از شمش های فولادی می سازند . سیم مفتول را از داخل دستگاه اکستروژن به وسیله نورد و کشش آن تولید می کنند .
در طول فرآیند نورد و تاثیر شفت به دلیل وجود نیروی اصطکاک ، قطعه گرم می باشد . در پایان فلز نورد شده به صورت حلقه ای از دستگاه خارج می شود .

سیم مفتول چیست ؟

مفتول به معنای تاب داده شده می باشد . سیم های مفتولی انعطاف پذیری بالایی دارند و در نتیجه مقاومت خوبی دارند . در بازار سیم های مفتولی با هادی آلومینیومی موجود می باشد .
برای خرید سیم مفتولی باید در مورد این محصول اطلاعات کافی داشته باشید . عمدتا سیم مفتولی به دو دسته فابریک و غیر فابریک تقسیم بندی می شود .
نوع فابریک سیم های مفتولی از کشش و نازک کزدن میلگرد نمره 5/6 به دست می آید و نو ع غیر فابریک آن را از تسمه های فلزی تهیه می شود .
از لحاظ فیزیکی و مکانیکی سیم مفتول بسیار نرم می باشد اما در کنار آن مقاومت بسیار بالایی دارد و باعث می شود یک انتخاب ویژه در صنعت باشد .
جنس سیم های مفتولی می تواند از استیل باشد و عدم خاصیت آهنربایی ، ماهیت شیمیایی خود را از دست نمی دهد اما خواص مکانیکی و فیزیکی آن نسبت به مفتول های دیگر تغییر می کند .
با توجه به این که سیم های مفتولی مانند محصولات دیگر سیم و کابل عایق پلیمری دارند در نتیجه نوسانات قیمت اولیه پلیمر موجب تغییر در هزینه های تولید ، هزینه انژی مصرفی و … موثر می باشد .

نکات پیش از خرید سیم مفتولی

شما در این مقاله با نکات خرید سیم مفتولی آشنا شدید . در زمینه خرید سیم مفتولی رقابت زیادی بین شرکت ها و برند ها وجود دارد . باید در خرید سیم مفتولی به کیفیت آن توجه کنید .
معیارهای بسیار زیادی برای شناسایی سیم های مفتولی با کیفیت وجود دارد که می توانید در زمان خرید به آن توجه کنید . از مهم ترین این معیار ها انعطاف پذیری ، وزن هر کلاف و شفافیت می باشد .
وزن هر کلاف سیم های مفتولی بسیار مهم است هر چقدر وزن این سیم ها کم تر باشد طرفداران بیش تری دارد . سیم مفتولی دارای ظاهری شفاف می باشد .
سیم مفتول سفید در واقع همان مفتول سیاه می باشد که طی یک فرآیند گالوانیزاسیون سطح رویه ی آن را از فلز روی پوشیده می شود .
در واقع میزان نرمی و سختی سیم مفتولی سفید بستگی به مفتول سیاهی دارد . مفتول گالوانیزه با کربن بالا استحکام بسیار بالایی دارد . مهم ترین نوع سیم های مفتولی از فولاد گالوانیزه نشده تولید می شود .
اگر الویت تولید کنندگان کیفیت محصولاتشان باشد سم های مفتولی با هادی را برای کار های خودشان ترجیح می دهند . سیم مفتولی آلومینیومی نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

سایت فروشگاهی تهران لاله زار

شما برای خرید سیم های مفتولی می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید . تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد .
این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند .
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید سیم های مفتولی پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید سیم مفتولی کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی و … را به راحتی تهیه کند .