از سیم رانژه یا سیم تلفن از انواع سیم و کابل است که در اتصال تلفن و یا آیفون استفاده می کنند . در ادامه این مقاله به خرید سیم رانژه می پردازیم .

سیم چگونه ساخته می شود ؟

هنگامی که بخواهیم یک جریان الکتریکی را انتقال دهیم از سیم استفاده می کنیم . مس بهترین رسانا برای این انتقال جریان می باشد . سیم مسی با توجه به قیمت بالایی که دارد جزو سیم های پر طرفدار می باشد .

چرا از سیم رانژه استفاده می کنیم ؟

شما برای خرید سیم رانژه باید از نحوه استفاده این سیم طلاعات داشته باشید . از این سیم در اتصال خطوط تلفن و یا آیفون استفاده می کنند .
سیم تلفن از مرکز مخابرات محل به جعبه های بزرگ در سطح شهر متصل می باشند و از طریق جعبه تقسیم به منازل مشترکین خط های ثابت متصل خواهد شد .
سیم های رانژه نازک می باشند و با دو رنگ متفاوت تولید و در بازار عرضه می شوند . سیم کشی مناسب و استاندارد سیم تلفن در منزل می تواند در دریافت مکالمات با کیفیت تاثیر گذار باشد .

سیم های تلفن

سیم های ثابت تلفن از سمت مخابرات و از طریق زمینی با استفاده از کابل های مخابراتی در زیر زمین تعبیه می شوند و با کمک جعبه های تقسیم که در سطح شهر می باشد به منازل مشترکین متصل خواهد شد .
سیم های تلفن از کیفیت مناسبی ساخته شده اند چون کم بودن کیفیت سیم های رانژه در اتصال مکالمات اخلال ایجاد می کند و باعث افت سرعت و کاهش کیفیت اینترنت می شود .
سیم های رانژه برای ارتباط بین قسمت های مختلف کافوها و مراکز تلفن خودکار و سیم کشی تاسیسات تلفن ، داخل ساختمان ها ، به طور آزاد و یا داخل لوله مورد استفاده قرار می گیرد .

خرید سیم رانژه

شما برای خرید سیم رانژه باید به نکاتی که گفتیم دقت کنید . برای خرید سیم رانژه باید آن را بر اساس استاندارد شرکت مخابرات تهیه کنید .
رنگ بندی عایق ها برای زوج ها سفید و مشکی و برای سه تایی ها سفید ،‌مشکی و سبز می باشد . جنس هادی این نوع از سیم ها مسی می باشد که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می باشد .
در طی عملیات رانژه مسیر سیم تلفن مشترک را در مخابرات عوض خواهد کرد تا کابل مشترک از تجهیزات شرکت خدمات اینترنتی عبور کند و امکان دریافت اینترنت را در مکالمات تصویری داشته باشید .
برای داشتن صدای با کیفیت و بدون نویز شما باید از سیم های تلفن با برند های معتبر و کیفیت بالا استفاده کنید . خرید سیم برق استاندارد و با کیفیت باعث می شود که دریافت مکالمات شما بی نقص و بدون نویز باشد .
قبل از این که بتوانید از خط تلفن خود به عنوان ای دی اس ال استفاده کنید باید این خط از طرف مخابرات و به درخواست شرکت های ارائه دهنده سرویس رانژه شود .
این عوض کردن مسیر باید به درخواست مشترک و با ارسال نامه از طرف شرکت به مخابرات محل مورد نظر ارسال شود تا این کار صورت بگیرد .
این کار معمولا بین یک تا سه روز کاری به طول می انجامد و در صورت خالی بودن پورت ، خط شما را رانژه می کنند تا از خدمات آن استفاده کنید .
اصولا رانژه کردن خط با هدف ایجاد ارتباط بین خطوط تلفن های مشترک و شرکت ارائه دهنده سرویس های اینترنت adsl و vdsl مورد استفاده قرار می گیرد تا انتقال دیتا و سیگنال های صوتی با یک دیگر امکان پذیر باشد .

معرفی فروشگاه لوازم الکترونیکی تهران لاله زار

شما برای خرید سیم رانژه می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید . تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد .
این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند .
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید سیم رانژه پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید سیم رانژه کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند .