دسته بندی محصولات

خرید سیم تلفن

خرید سیم تلفن

خرید سیم تلفن

12

از سیم رانژه یا سیم تلفن در اتصال خط تلفن یا آیفون استفاده می شود . در ادامه این مقاله به خرید سیم تلفن می پردازیم .

انواع کابل تلفن کدامند ؟

برای خرید سیم تلفن باید از انواع آن آگاهی داشته باشید . اغلب این کابل‌ ها هادی از جنس مس دارند و به اصطلاح CCC هستند . اما کابل ‌های مخابراتی دارای مغزی از جنس آلومینیوم می باشند و تنها روکشی از مس دارند .
کیفیت کابل مسی تلفن بالاتر از کابل آلومینویمی می باشد . البته این کابل‌ ها از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند و بسیار پر طرفدار می باشند .

کابل مخابرات شیلد دار چیست ؟

برای خرید سیم تلفن باید بدانید که نوعی از کابل آیفون وجود دارد که به یک فویل و شیلد در ساختمان خود دارد . در این محصولات ، یک لایه فویل آلومینیومی بر روی زوج سیم‌ ها قرار گرفته است .
به این نوع از کابل‌ تلفنی و مخابراتی ، کابل تلفن ضد نویز نیز می گویند . از این دسته کابل‌ های تلفن در کابل کشی آیفون های صوتی و تصویری نیز استفاده بسیار زیادی می ‌شود .

رنگ بندی کابل های مخابراتی به چه صورتی می باشد ؟

برای خرید سیم تلفن باید بدانید که این سیم ها دارای دو دسته رنگ‌ های فرعی و اصلی می باشند . رنگ های اصلی این کابل ها را به ترتیب سفید ، قرمز، مشکی، زرد و بنفش تشکیل می‌ دهد و رنگ های فرعی آن نیز به ترتیب آبی ، نارنجی ، سبز، قهوه ای و طوسی می باشد .
تمام انواع کابل تلفن ها از ترکیب دو دسته رنگ اصلی و فرعی ساخته شده اند . در این کابل‌ ها ، یک رنگ اصلی با ۵ رنگ فرعی تابیده شده و پنج زوج را تشکیل می ‌دهد . در نتیجه از ترکیب تمام رنگ‌ های اصلی و فرعی ، بیست و پنج زوج تشکیل خواهد شد .

کابل تلفن چیست ؟

کابل تلفن یکی از انواع سیم و کابل می باشد که کاربرد بسیار زیادی در بازار دارد . امروزه تلفن یکی از مهم‌ ترین راه های ارتباطی می باشد .
از این سیم ها جهت ایجاد ارتباط میان پورت های ترمینال در تابلو کروز استفاده خواهد شد . کروز تابلویی می باشد که سیم هایی که از مرکز مخابرات کشیده می شوند ، به آن وارد می شوند .
جهت برقراری ارتباط به کمک این وسایل ، به تجهیزاتی هم چون کابل تلفن نیازمند می باشیم . انواع کابل تلفن وظیفه انتقال داده‌ ها ، اطلاعات و سیگنال‌ های مخابراتی را برعهده دارند .
انواع کابل مخابرات از رشته سیم‌ هایی تشکیل شده اند که جهت ایجاد تمایز، هر کدام رنگ مخصوص به خود را دارند . این سیم‌ ها با نظم به یک دیگر تابیده شده اند . در نتیجه، میزان دریافت نویز آن‌ ها کاهش پیدا خواهد کرد .

خرید سیم تلفن

برای خرید سیم تلفن قیمت این تجهیزات به عواملی هم چون تعداد زوج ، سطح مقطع ، متراژ، برند ، استاندارد های تولید، جنس مغزی و … بستگی دارد .
از بهترین کابل های تلفن ضد نویز می باشد که کاربرد زیادی دارد . این تجهیزات به صورت کلاف به بازار عرضه شده اند و مصرف کنندگان می توانند متراژ مورد نیاز خود را از آن بریده و مورد استفاده قرار دهند .
سوکت ۱۱ یا همان سوکت تلفن کابل تلفن ، شیشه ‌ای است و دارای ۴ پین مسی می باشد که جهت اتصال سیم تعبیه شده است . پیش از شروع سوکت زدن ، به ابزارآلاتی مانند آچار سوکت زن وسیم چین نیاز خواهید داشت .

معرفی فروشگاه تهران لاله زار

هنگام خرید سیم تلفن انواع کابل های آیفون و مخابرات و دیگر سیم  باید به جنس هادی آن توجه کنید . شما برای خرید سیم تلفن می توانید به سایت معتبر و فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید .
هدف از سایت تهران لاله زار ارائه ی بستری تخصصی برای تولید کنندگان ، پخش کنندگان و فروشندگان محصولات الکتریکی در سراسر کشور می باشد .
سایت فروشگاهی تهران لاله زار با هدف فروش اینترنتی در حوزه برق در تلاش است تا در راستای تنظیم قیمت بازار با اعلام قیمت های مناسب می کوش تا خریداران در صنعت برق بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را پیدا کنند .

درباره نویسنده

Call Now Button