کابل تلفن ضد نویز چیست و چه کاربردی دارد ؟

منظور از نویز در خطوط تلفن هر گونه عامل مخرب در کیفیت سیگنال های ارسالی و دریافتی است که باعث تضعیف سیگنال ها شود .

دو نمونه از مهم ترین نویز ها در سیم های مخابراتی نویز های القایی و همشنوایی هستند که هم باعث کاهش کیفیت صدا در هنگام تماس تلفنی و هم باعث کند شدن سرعت اینترنت یا قطع شدن آن می شوند. استفاده از سیم های تلفن ضد نویز تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت سیگنال های تلفن دارد. هنگام استفاده از کابل های تلفن ضد نویز باید توجه داشته باشید هادی به کار رفته در سیم از جنس مس با مفتول های استاندارد باشد. روکش و عایق به کار رفته در کابل برای جلوگیری از اثرات نامطلوب رطوبت و نور خورشید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. برای کاهش اثرات همشنوایی طول تاب رشته ها در کابل های دو زوجی یا سایر کابل ها استاندارد باشد.

برای کاهش نویز و امواج الکترومغناطیسی القایی استفاده از کابل های شیلد دار تلفن با فویل آلومینیومی با ارت یا هر دو پیشنهاد می شود . دسته ای از سیم های تلفن به کابل جنگی تلفن معروفند. از سیم های جنگی تلفن برای استفاده در سیم کشی های هوایی مانند توسعه کابل از پست و یا ترمینال تلفن به ساختمان مشترکان می توان به کار برد. جهت خرید سیم تلفن از فروشگاه پارسا کابل و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید.

از متخصصین کمک بگیرید

خرید سیم تلفن زمانی صورت می گیرد که نیاز به سیم کشی باشد و برای انتخاب سیم مناسب با توجه به نیاز در بخش داخلی ساختمان و یا سیم کشی بیرونی است تا نوع آن تعیین شود. زیرا می دانید که کابل مورد استفاده در بخش داخلی و سیم کشی خارجی ساختمان متفاوت می باشد

سیم کشی تلفن ثابت در بخش خارجی

در صورتی که نیاز به خرید سیم تلفن دارید ابتدا مشخص کنید که برای سیم کشی بخش داخلی می خواهید یا خارجی . اگر می خواهید سیم کشی خارجی انجاب دهید باید این را بدانید که تا بخش ورودی به ساختمان توسط شرکت مخابرات انجام می شود و با توجه به قانونی بودن آن باید ساکنین همکاری لازم را در زمان کار مسئولی که از مخابرات آمده است را داشته باشند .

برای حفظ زیبایی نمایی ساختمان در زمان ساخت آن لوله هایی با ویژگی های مشخصی را آماده می کنند تا تمام سیم و های تلفن از آن ها عبور کنند و زیبایی ظاهری را ازبین نبرند .

این لوله باید از نوع لوله پولیکا باشد که قطر آن 3 سانتی متر است و یک جعبه تقسیم که به آن ها متصل است و در ورودی ساختمان قرار دارد نیز طراحی می شود . از لحاظ فنی لوله سیم تلفن در خانه هایی که از نظر موقعیتی اصطلاحا جنوبی هستند ، 2.5 تا 3 متر از سطح زمین بالا تر جای گذاری شوند. برای منازلی که شمالی هستند زیر قرنیز محل نصب لوله ها می باشد .

از رنگ بندی سیم و کابل مخابراتی چه میدانید؟

پیش از خرید سیم تلفن لازم است تا اطلاعات کاملی در زمینه کابل های مخابراتی و تلفت داشته باشید. در این راستا می خواهیم درباره انواع رنگ بندی و مشخصه های کابل های مخابرای توضیح دهیم تا در زمان خرید دچار سردرگمی نشوید .

کابل های مخابراتی از دو گروه تشکیل می شوند که گروه فرعی با رنگ های آبی ، نارنجی ، سبز ، قهوه ای و طوسی و گروه اصلی با رنگ های سفید ، قرمز ف مشکی ، زرد و بنفش در بازار مشخص می شوند.

از نظر ساختار لازم است بدانید که در یک رشته کابل مخابراتی ترکیب یک رنگ اصلی با پنج رنگ فرعی می باشد که به صورت پنج زوج با چنین ترکیبی کنارهم قرار گرفته اند و به صورت کلی تمام رنگ های اصلی به همراه بیست و پنج رنگ فرعی در زیر عایق کابل یک کابل مخابراتی را تشکیل داده اند .

از تفاوت میان سیم گرد و تخت چه می دانید؟

در زمان خرید سیم تلفن لازم تا انواع را شناخته و تفاوت میان هر یک را نیز بدانید تا بهترین انتخاب را بر اساس نیازتان انجم دهید . در این جا درباره تفاوت کابل های گرد و تخت می پردازیم . ظرفیت بالا در کابل های تخت بسیار بالاتر از نوع گرد آنها می باشد . از نظر وزنی کابل تخت سبک تر می باشد و انعطاف پذیری بالایی نیز دارد . از نظ صرفه جویی در فضا و حجم اشغالی کابل های گرد به دلیل ظاهری که دارند قابل پوشش نیستند و حجم بیشتری نسبت به سیم تخت دارند .

سیم تخت تلفن چیست؟

سیم های تخت تلفن از دو نوع  تک زوجی و دو زوجی می باشند که بایبد در زمان خرید سیم تلفن بدان توجه کرد . این نوع کابل مناسب برای اینترنت و اتصالات تلفن می باشد . این نوع کابل به دلیل ضدنویز بودن بسیار در زمینه ارتباطات کاربرد دارد . این سیم ها برای اتصال به پریز تلفن قابلیت پرچ پانچ شدن را نیز دارند و در متراژ گونان و دو رنگ مشکی و سفید تولید می شوند . ساخت سیم تلفن تخت به گونه ای است که کارکرد بالاتر و گسترده تری نسبت به کابل کرد دارد و به همبن جهت در زمان فروش طرفداران بیشتری دارد .

از سیم رانژه یا سیم تلفن در اتصال خط تلفن یا آیفون استفاده می شود . در ادامه این مقاله به خرید سیم تلفن می پردازیم .

انواع کابل تلفن کدامند ؟

برای خرید سیم تلفن باید از انواع آن آگاهی داشته باشید . اغلب این کابل‌ ها هادی از جنس مس دارند و به اصطلاح CCC هستند . اما کابل ‌های مخابراتی دارای مغزی از جنس آلومینیوم می باشند و تنها روکشی از مس دارند .
کیفیت کابل مسی تلفن بالاتر از کابل آلومینویمی می باشد . البته این کابل‌ ها از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند و بسیار پر طرفدار می باشند .

کابل مخابرات شیلد دار چیست ؟

برای خرید سیم تلفن باید بدانید که نوعی از کابل آیفون وجود دارد که به یک فویل و شیلد در ساختمان خود دارد . در این محصولات ، یک لایه فویل آلومینیومی بر روی زوج سیم‌ ها قرار گرفته است .
به این نوع از کابل‌ تلفنی و مخابراتی ، کابل تلفن ضد نویز نیز می گویند . از این دسته کابل‌ های تلفن در کابل کشی آیفون های صوتی و تصویری نیز استفاده بسیار زیادی می ‌شود .

رنگ بندی کابل های مخابراتی به چه صورتی می باشد ؟

برای خرید سیم تلفن باید بدانید که این سیم ها دارای دو دسته رنگ‌ های فرعی و اصلی می باشند . رنگ های اصلی این کابل ها را به ترتیب سفید ، قرمز، مشکی، زرد و بنفش تشکیل می‌ دهد و رنگ های فرعی آن نیز به ترتیب آبی ، نارنجی ، سبز، قهوه ای و طوسی می باشد .
تمام انواع کابل تلفن ها از ترکیب دو دسته رنگ اصلی و فرعی ساخته شده اند . در این کابل‌ ها ، یک رنگ اصلی با ۵ رنگ فرعی تابیده شده و پنج زوج را تشکیل می ‌دهد . در نتیجه از ترکیب تمام رنگ‌ های اصلی و فرعی ، بیست و پنج زوج تشکیل خواهد شد .

کابل تلفن چیست ؟

کابل تلفن یکی از انواع سیم و کابل می باشد که کاربرد بسیار زیادی در بازار دارد . امروزه تلفن یکی از مهم‌ ترین راه های ارتباطی می باشد .
از این سیم ها جهت ایجاد ارتباط میان پورت های ترمینال در تابلو کروز استفاده خواهد شد . کروز تابلویی می باشد که سیم هایی که از مرکز مخابرات کشیده می شوند ، به آن وارد می شوند .
جهت برقراری ارتباط به کمک این وسایل ، به تجهیزاتی هم چون کابل تلفن نیازمند می باشیم . انواع کابل تلفن وظیفه انتقال داده‌ ها ، اطلاعات و سیگنال‌ های مخابراتی را برعهده دارند .
انواع کابل مخابرات از رشته سیم‌ هایی تشکیل شده اند که جهت ایجاد تمایز، هر کدام رنگ مخصوص به خود را دارند . این سیم‌ ها با نظم به یک دیگر تابیده شده اند . در نتیجه، میزان دریافت نویز آن‌ ها کاهش پیدا خواهد کرد .

خرید سیم تلفن

برای خرید سیم تلفن قیمت این تجهیزات به عواملی هم چون تعداد زوج ، سطح مقطع ، متراژ، برند ، استاندارد های تولید، جنس مغزی و … بستگی دارد .
از بهترین کابل های تلفن ضد نویز می باشد که کاربرد زیادی دارد . این تجهیزات به صورت کلاف به بازار عرضه شده اند و مصرف کنندگان می توانند متراژ مورد نیاز خود را از آن بریده و مورد استفاده قرار دهند .
سوکت ۱۱ یا همان سوکت تلفن کابل تلفن ، شیشه ‌ای است و دارای ۴ پین مسی می باشد که جهت اتصال سیم تعبیه شده است . پیش از شروع سوکت زدن ، به ابزارآلاتی مانند آچار سوکت زن وسیم چین نیاز خواهید داشت .

معرفی فروشگاه تهران لاله زار

هنگام خرید سیم تلفن انواع کابل های آیفون و مخابرات و دیگر سیم  باید به جنس هادی آن توجه کنید . شما برای خرید سیم تلفن می توانید به سایت معتبر و فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید .
هدف از سایت تهران لاله زار ارائه ی بستری تخصصی برای تولید کنندگان ، پخش کنندگان و فروشندگان محصولات الکتریکی در سراسر کشور می باشد .
سایت فروشگاهی تهران لاله زار با هدف فروش اینترنتی در حوزه برق در تلاش است تا در راستای تنظیم قیمت بازار با اعلام قیمت های مناسب می کوش تا خریداران در صنعت برق بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را پیدا کنند .