خرید تجهیزات سیم و کابل

انواع سیم و کابل برق ، تجهیزات مهمی در سیستم الکتریکی هستند. در ادامه این مقاله به خرید تجهیزات سیم و کابل می پردازیم.

کاربرد و ساخت کابل و سیم مفتولی

درخرید تجهیزات سیم و کابل باید بدانید که سیم مفتولی از کنار هم قرار دادن چند رشته سیم نازک به دست می آید. کابل مفتولی به کابل سخت یا خشک هم معروف بوده چرا که انعطاف پذیری آن ها بسیار کم است.
سیم و کابل مفتولی به دلیل قابلیت فرم دهی هم چنین بهبود در انتقال جریان برق ، مورد استفاده تابلوهای برقی قرار می گیرد.
کاربرد دیگر کابل مفتولی می توان به کابل کشی داخل ساختمان ، لوله های خرطومی، ساخت دسته سیم با هادی گروه ۲ و در کل برای مکان های بسته و اتصالات بلند اشاره کرد.

سیم برق

سیم ‌ها جزء کابل ها هستند به عبارتی این مجموع چند سیم است که یک کابل را تشکیل می دهد. یک سیم یک رشته یا گروهی از رشته های ماده الکتریکی هدایت شده است از جنس آلومینیوم یا مس.
سیم و کابل به عنوان بخش مهمی در خرید تجهیزات سیم و کابل می باشند و سیستم های انتقال انرژی بر اساس ویژگی های مختلف در صنعت برق با اسامی خاصی شناخته می‌شوند که به صورت استاندارد تعریف شده‌اند ؛ آن‌ ها با توجه به نوع و جنس هادی استاندارد مرجع ولتاژ بهره برداری نوع استفاده و …. تقسیم بندی می گردند.

کابل برق

کابل چند رشته سیم به هم تابیده شده است که روی آن‌ ها با یک روکش پوشانده شده که اگر این سیم‌ از جنس آلومینیوم باشند این کابل یک کابل آلومینیومی و اگر سیم ‌های تشکیل دهنده از جنس مس باشند کابلی که در نهایت تولید می شود در واقع کابل مسی نام گزاری می شود.
به طور کلی کابل‌ ها همواره از دو قسمت اصلی هادی و عایق تشکیل شده اند. تفاوت در قیمت و انواع آن ‌ها ناشی از کاربردشان می باشد.
نوع کاربری‌ کابل ها موجب می ‌شود تا جنس ، شکل ، سطح مقطع و تعداد هادی ‌ها و عایق‌ ها با یک دیگر تفاوت داشته باشند. معمولا هادی ‌ها از نظر شکل سطح مقطع به دو شکل گرد و مثلثی وجود دارند که از حرف اختصاری r برای نشان دادن هادی با سطح مقطع گرد و از حرف s برای نشان دادن هادی با سطح مقطع مثلثی استفاده می شود.

خرید تجهیزات سیم و کابل

در خرید تجهیزات سیم و کابل باید بدانید که کابل ‌ها نیز مانند سیم‌ ها وظیفه‌ ی هدایت جریان الکتریکی را بر عهده دارند. تفاوت اصلی سیم و کابل این است که اولاً کابل ‌ها دارای دو عایق داخلی و خارجی هستند؛ ثانیاً سیم ‌ها فقط به ‌صورت تک رشته می ‌باشند اما کابل ‌های تک رشته و چند رشته وجود دارد.
در خرید تجهیزات سیم و کابل باید از مزایای سیم برق آگاه باشید. وظیفه ‌ی اصلی هر سیم هدایت جریان الکتریکی است. به ‌طور کلی سیم‌ ها از هادی و عایق تشکیل ‌شده ‌اند ، منظور از هادی در سیم همان قسمت مرکزی سیم که وظیفه ‌ی هدایت جریان الکتریکی را دارد می ‌باشد.
در خرید تجهیزات سیم و کابل باید بدانید که اغلب سیم‌ ها جنس هادی ، مس یا آلومینیوم می ‌باشد؛ اما به دلیل حجم کم و هدایت جریان بهتر فلز مس نسبت به سایر فلزها از مس به ‌عنوان هدایت ‌کننده اکثر سیم ‌ها استفاده می ‌شود. از معایب بزرگ مس نسبت به آلومینیوم تنها قیمت بالای این فلز می ‌باشد.

خرید انواع تجهیزات سیم و کابل

شما برای خرید تجهیزات سیم و کابل می توانید به سایت معتبر فروشگاهی تهران لاله زار مراجعه نمائید. تهران لاله زار یک سایت مرجع در حوزه برق و الکترونیک می باشد.
این سایت با داشتن تجربه و توانایی کامل در جستجو در بازار لاله زار می تواند شما را برای رسیدن به بهترین برند و بهترین قیمت برای محصول مورد نظر یاری کند.
هم چنین شما می توانید در این سایت برند های مختلفی را برای خرید تجهیزات سیم و کابل پیدا کنید و از برند های مختلفی اقدام به خرید تجهیزات سیم و کابل کنید ، این سایت با داشتن تسلط کامل بر بازار برق می تواند برند های معروف لوازم برقی را به راحتی تهیه کند.